https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jak-se-pripravit-na-sucho-hospodarte-s-destovkou-na-seminari-v-hostetine-ziskate-navody-jak-na-to-a-kolik-vas-to-bude-stat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZO ČSOP Veronica: Jak se připravit na sucho? Hospodařte s dešťovkou. Na semináři v Hostětíně získáte návody, jak na to a kolik vás to bude stát

15. května 2018 | ZO ČSOP Veronica
Autor: Hana Machů, tel: 739569264
V létě bude sucho. To už se ví. Ale jak se na to můžeme připravit? Jak zachycovat dešťovou vodu nejenom na zahradě, ale i v bytě na balkóně? Jak s vodou hospodařit, jak se bude sucho vyvíjet, co přesně můžeme udělat - a kde na to vzít peníze!? Ten, kdo neví a chtěl by vědět, přijeďte na seminář organizovaný Ekologickým institutem Veronica v Hostětíně 26.-27. května 2018.

Organizátoři pozvali řadu odborníků jednak z oblasti změny klimatu a sucha a jednak experty na řešení problematiky záchytu a využití dešťových vod.
Pracovník firmy ASIO, Karel Plotěný, představí technická řešení, jak v praxi sbírat a využívat dešťové, příp. i odpadní recyklované vody v domácnosti. Budete hledat společná řešení pro váš dům a máte možnost konzultací.
Zásadní otázkou je: „kde na to vzít?“ – to vám poradí Lubomír Čech ze SFŽP, který představí současné hospodaření s dešťovou vodou a program Modrá úsporám – dotace na dešťovku. Dozvíte se, kdo může žádat, co musí splnit, jaké jsou termíny a další podrobnosti.
Jak to běží v praxi s dotacemi? Kdy zvolit kutilské řešení a kdy je lepší dotace? Jaké jsou typy a velikosti nádrží a které jsou lepší? Kdo může pomoci podat žádost, kolik času na to počítat když si píšu sám a kdy firma. Sdělí poradce Pavel Sehnal. Jiří Jakl ze spolku Zvonečník poví o zásadách pro využívání dešťovky a představí kutilské nápady pro zahradu i balkón.
Od Alexandra Ače z Czech Globe se dozvíte o příčinách dnešního stavu - o klimatické změně, co přinese, co s narušeným hydrologickým cyklem vody – jaká sucha máme očekávat, jak se vyvíjí a jak se na ně připravit.
Seminář proběhne v Centru Veronica Hostětín, pasivním domě, kde je realizována řada praktických opatření na hospodaření s vodou – nádrž na dešťovou vodu, kompostovací toaleta, zelená střecha aj.
Na seminář je nutno se přihlásit. Bližší informace najdete na https://hostetin.veronica.cz/jak-na-destovku-kutilsky-i-pres-dotace-aneb-pripravte-se-na-sucha-v-lete a na facebooku: https://www.facebook.com/events/444139692664883/
Hana Machů, tel: 739569264 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist