Matyáš Adam "> Jak správně motivovat okolí k ochraně přírody? - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jak-spravne-motivovat-okoli-k-ochrane-prirody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně: Jak správně motivovat okolí k ochraně přírody?

7. března 2022 | Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
Autor: Matyáš Adam, tel: 731104651
Chráněná území, přestože jsou spravována vládou, nemohou efektivně fungovat bez podpory veřejnosti, a zejména pak, bez podpory místních zainteresovaných stran, které jsou závislé na místní krajině, zdrojích a půdě. Na těchto zdrojích je však současně závislá i fauna a flora, vzácná, ohrožená i endemická. Jak protnout mnohdy rozdílné zájmy a podpořit udržitelný rozvoj dané oblasti? To vyžaduje vynikající komunikační schopnosti a zkušenosti správců, pracovníků chráněných území.
„Ať už jste ředitel, vedoucí oddělení, ranger, akademik, učitel, starosta, farář či farmář, tato pozvánka je právě pro vás!“ řekl Matyáš Adam, jeden z hlavních organizátorů z FLKŘ „V rámci projektu podpořeného visegrádským fondem se již druhým rokem zaměřujeme na propojení odborníků v oblasti ochrany přírody a komunikace s místními komunitami v karpatském regionu. Pomocí implementace principů občanské vědy, se snažíme prohloubit vzájemné porozumění a respekt mezi správami chráněných území, obyvateli a zájmovými skupinami, což je podle nás klíčové pro nastolení ekologicky šetrných postupů v daných oblastech.“ doplnil Adam
Jestli Vás téma zaujalo, můžete navštívit stránky https://carpathians.citizenscience.cz/#symposium, kde po registraci obdržíte odkaz na Zoom konferenci.
Matyáš Adam, tel: 731104651
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist