https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jak-spravne-topit-majitelum-kotlu-na-pevna-paliva-poradi-nova-brozura
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Jak správně topit? Majitelům kotlů na pevná paliva poradí nová brožura

7. prosince 2021 | Královéhradecký kraj
Elektronická brožura Jak správně topit slouží jako průvodce ekonomickým a ekologickým vytápěním domácností, které používají pevná paliva. Vydalo ji Ministerstvo životního prostředí ČR.

Od 1. září 2022 je zakázáno topit v kotlích horších než 3. třídy, ale ne každý uživatel ví, co to znamená nebo jak zjistit, jaké třídy je právě jeho kotel. Na tyto a mnohé další otázky odpovídá přehledná a graficky poutavě zpracovaná brožura Jak správně topit, kterou vydalo Ministerstvo životního prostředí ČR.

Díky brožuře uživatelé zjistí, jak ušetřit finance správným vytápěním, ochránit své zdraví a zdraví nejbližšího okolí nebo jak se vyhnout pokutám za nedodržení zákonných požadavků. Brožura dále srozumitelným jazykem shrnuje povinnosti domácností související s vytápěním v kotlích na pevná paliva, které jsou zakotveny v zákoně o ochraně ovzduší.

Začátečníkům v používání kotlů na pevná paliva poslouží SMOKEMANovo Desatero správného topiče Jak správně topit zpracované ve formě komiksu v úvodu brožury.

Podrobnější informace o lokálních topeništích najdete na: www.mzp.cz/cz/lokalni_topeniste

Online brožura Jak správně topit: https://www.mzp.cz/web/edice.nsf/A22D7ED4546D417EC12587590031EA6C/$file/MZP_jak%20spravne%20topit_web_final.pdf
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist