https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jak-ucit-ekologickou-vychovu-prozitkem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Ekomum: Jak učit ekologickou výchovu prožitkem?

14. března 2017 | Ekomum
Autor: Markéta Kronovetrová
To se dozví účastníci semináře, jenž pořádá Ekomum 8. dubna 2017 pro pedagogy MŠ a ZŠ. Povede jej ředitelka Střediska ekologické výchovy SEVER Lenka Hronešová, která účastníky vezme do terénu okolo Horních Počernic.

Účastníci semináře Ekologická výchova prožitkem si vyzkouší badatelské, smyslové, výtvarné, dramatické, pohybové a hudební aktivity. Seminář bude zakončen akreditovaným osvědčením „Výchova k udržitelnému způsobu života v předmětech ZŠ a programech MŠ“.

Cena workshopu je 100 Kč za osobu. Bude trvat 180 minut, od 9:30 do 13:00 hodin. Kapacita je omezená, všichni účastníci se musí přihlásit předem na e-mailu iva.simonkova@rcmum.cz nebo telefonním čísle 604 956 735.

Seminářem provede Lenka Hronešová
Bc. Lenka Hronešová, ředitelka Střediska ekologické výchovy SEVER Hradec Králové, pravidelně zpracovává a realizuje krátkodobé výukové programy pro mateřské, základní i střední školy. Vzdělává pedagogy MŠ a ZŠ na tematických seminářích. Zaměřuje se zejména na prožitek formou smyslů, prostřednictvím dramatizace a přímým kontaktem s přírodou. Je autorkou metodických materiálů a drobných publikací.

O Ekomumu
Ekomum je vzdělávací program rodinného centra MUM v Horních Počernicích, který se specializuje na ekologicko-výchovné aktivity pro školy i veřejnost. Program pro veřejnost podpořily Městská část Praha 20 Horní Počernice a hlavní město Praha v rámci projektu Ekomum VUR 2016, z něhož jsou financovány i kurzy pro učitele. Workshopy pro MŠ a první i druhé třídy ZŠ získaly podporu programu Ekomum EVP 2016.

Více informací o tomto projektu najdete na www.rcmum.cz/ekomum.
Markéta Kronovetrová tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist