https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jak-ukazat-zakum-cestu-k-prirode-blizkym-lesum-predstavi-v-brne-seminar-fsc-cr-pro-pedagogy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

FSC ČR: Jak ukázat žákům cestu k přírodě blízkým lesům představí v Brně seminář FSC ČR pro pedagogy

6. listopadu 2018 | FSC ČR
Autor: Jakub Fabík, tel: 24 061 362, 545 211 383
Jak je možné vést a podpořit výuku o lese, přírodě blízkém lesním hospodaření a změnách klimatu na základních školách? To je hlavním tématem semináře nazvaného „Lesy blízko přírodě, cesty vzdělání o klimatu“, který se bude konat 7. 11. v brněnském centru Syřiště. Seminář pořádá česká pobočka mezinárodní organizace FSC (Forest Stewardship Council) a je určen pro pedagogy základních a středních škol. Seminář je pořádán s podporou Jihomoravského kraje a pedagogové působící v JMK mají účast zdarma a stále se na něj mohou přihlásit.

Pedagogický seminář „Lesy blízko přírodě, cesty vzdělání o klimatu“ má za úkol ukázat les jako vhodné prostředí pro zážitkovou výuku a získávání znalostí o přirozených procesech v přírodě, stejně jako změnách klimatu, které dopadají stále viditelněji na (nejen) české lesy. „Chceme účastníkům semináře ukázat, jak poskytnout při výuce svým žákům interaktivní a zážitkový pohled na les, a to nejen formou klasické výuky ale i pomocí exkurzí přímo do přírody, zážitkových aktivit a her. Cílem je také na základních školách ukázat žákům a žačkám vliv změn klimatu,“ popsala vedoucí pedagogického programu FSC ČR Mgr. Kateřina Lučan. Seminář proběhne od 14:00 do 17:00 na Kounicově 42, Brno 602 00 a stále je otevřen dalším pedagogům, kteří se na něj přihlásí.

Obsah výukových programů FSC ČR navazuje na aktuální diskuzi o zadržování vody v krajině a probíhajících klimatických změnách. „Nechceme v našich lesních výukových programech předkládat žákům pouze holé informace, ale především jim poskytnout informační základ pro to, aby uměli odpovědně přistupovat k lesům a přírodnímu bohatství a inspirovat je k hledání svých vlastních osobních postojů k přírodě. Pedagogům bychom pak rádi ukázali metody, které se nám v rámci zážitkové lesní pedagogiky osvědčily, “ uvedl ředitel FSC ČR Ing. Tomáš Duda. Po skončení semináře dostanou všichni účastníci tištěné výukové materiály, pracovní listy, vzdělávací CD a řadu dalších podnětů pro aktivizaci žáků ve škole i v přírodě.

Rezervace místa na semináři je možná na emailu fsc.vzdelavani@czechfsc.cz. Pro více informací o semináři navštivte web FSC ČR zde. Další seminář ze série „Lesy blízko přírodě, cesty vzdělání o klimatu“, se bude konat 22.11.2018 v Javorníku na Hodonínsku (Dům s občanskou vybaveností, Javorník, č.p. 124) a registrace pro účast jsou taktéž stále otevřeny.


O FSC

Základní ideou mezinárodní organizace FSC® (Forest Stewardship Council®) je podporovat ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů, a tím napomoci chránit ohrožené a devastované světové lesy. Proto FSC vytvořilo prestižní mezinárodní systém certifikace lesů a podniků, které dřevo z certifikovaných lesů zpracovávají ve výrobky. Logo FSC na výrobku pak znamená záruku, že svým nákupem podporujete lesní hospodaření šetrné k přírodě a místním lidem.

Národní kancelář FSC ČR již více než deset let prosazuje environmentálně vhodné, sociálně přínosné a ekonomicky životaschopné lesní hospodaření v České republice. Jedním z cílů FSC ČR je také informování a vzdělávání o odpovědné spotřebě a možnostech podpory šetrného a přírodě blízkého hospodaření v lesích. Další informace na: www.czechfsc.cz a www.poznejdrevo.cz.

Kontakt:
Mgr. Kateřina Lučan, koordinátorka pedagogického programu FSC ČR, tel.: 737 406 093, e-mail: fsc.vzdelavani@czechfsc.cz
Jakub Fabík, tel: 24 061 362, 545 211 383
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist