https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jak-ulehcime-prirode-voskovymi-ubrousky-a-domaci-kosmetikou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

RespON: Jak ulehčíme přírodě? Voskovými ubrousky a domácí kosmetikou!

16. listopadu 2018 | RespON
Autor: Jiří Zeman, tel: 732442932
Ve čtvrtek 22. 11. 2018 od 18:30 h se v Kampusu Hybernská uskuteční Večer udržitelnosti s tématem Udržitelná spotřeba. Akci, která propojí workshopy ve stylu ‚vyrob si sám‘ s projekcí filmu A Simpler Way (Jednodušší cesta), pro veřejnost pořádá dobrovolnická skupina RespON ve spolupráci s Ozvěnami Ekofilmu.

Nejprve si účastníci vlastnoručně vyzkoušejí, jak si namíchat šampon, aviváž nebo prací prášek. Jednoduše, ekologicky a z domácích surovin. K tomu si jistě rádi přidají voskový ubrousek na zabalení oblíbené svačiny. Své výrobky si smějí odnést ve vlastních nádobách, čímž zamezí tvorbě zbytečného odpadu. Od 20 h se pak všichni uvelebí k promítání filmu, který nese poselství o vztahu přírody a konzumní společnosti. Dokument A Simpler Way: Crisis as Opportunity (Jednodušší cesta: krize jako příležitost) vznikl v Austrálii v roce 2016 a účastnil se festivalů různě po světě.

„Organizovat Večery udržitelnosti dá sice hodně práce, ale stojí to za to. Hlavně když vidíte příchozí, jak se něčím inspirují, a pak třeba také sami přispějí ke zlepšení životního prostředí,“ sdílí své nadšení Markéta Svobodová, projektová koordinátorka RespON. Vstup na Večery udržitelnosti je zdarma a díky česko-anglickému provedení se jich mohou účastnit i cizinci.

Skupina mladých dobrovolníků RespON usiluje od roku 2015 o pozitivní změnu pro životní prostředí a komunitu. Zaměřuje se na udržitelnou transformaci firem i jednotlivců. Pořádají akce pro veřejnost, nabízejí konzultace firmám a na několika projektech již spolupracovali s Městskou částí Praha 3.

Dobrovolníky z RespON zastřešuje nezisková organizace INEX-SDA, již zná veřejnost zejména díky mezinárodnímu dobrovolnictví ve světě a v ČR. Z jejich Dobrovolnického klubu (nově INEXup) vzešlo několik úspěšných občanských iniciativ, mj. Library of Things (knihovna věcí), která sídlí v Kampusu Hybernská. V tomto kampusu mohli návštěvníci v létě vidět Putovní výstavu RespON a ve čtvrtek 22. 11. se na tomto místě poprvé koná Večer udržitelnosti.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist