https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jak-zeleni-nehlasovali-pro-zelenou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP 09: Jak zelení nehlasovali pro zelenou

26. ledna 2017 | TOP 09
Tak tady zase máme den, kdy se koná Zastupitelstvo HMP. Všichni v Praze, a dokonce v celé České republice ví, že v minulých dnech sevřela hlavní město inverze a v důsledku toho smog a na území hlavního města Prahy vznikla krizová situace vyplývající z povětrnostní situace.

Před rokem 1989 se říkal vtip: „víš kdo, či co je největším nepřítelem socialismu“ – odpověď zněla: „počasí a kapitalismus“. V minulých dnech jsem přivřel oči a představoval si, že jsem se vrátil v čase a budu parafrázovat - největším nepřítelem současné Rady HMP je, světe div se, počasí. To neposlušné počasí, které způsobí to, že se krizový štáb HMP scházel během krizové smogové situace každý den a deklaruje, že je schopen reagovat do dvou hodin. Jak to dopadlo? Během pěti či šesti dnů, kdy smogová situace trvala, krizový štáb nepřijal žádné opatření. V úterý tento týden slavnostně Rada či krizový štáb vypustili do světa zprávu, že v Praze bude doprava zadarmo. A víte, jak to dopadlo? To neposlušné počasí si usmyslelo něco jiného, sic, a začal foukat vítr – tedy smogová situace skončila, aniž by Rada či krizový štáb cokoliv učinil.

K smíchu? Nikoliv. Protože shodou okolností je tento týden zastupitelstvo, chtěli jsme tuto věc seriózně probrat na zastupitelstvu a navrhli tuto věc jako bod jednání. Jestlipak laskavý čtenář tuší, jak to dopadlo? K mému údivu pro tento návrh nehlasovali ani zastupitelé za Trojkoalici – jmenovitě zelení, STAN a KDU-ČSL. A já bláhový si do této doby myslel, že zejména zeleným jde o životní prostředí. No dnes jsem se poučil, že tomu tak není. Pro přetrvání koalice jsou zástupci trojkoalici učinit cokoliv. I své programové priority.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist