Martina Dbalá "> Jaká budoucnost čeká Puškinovo náměstí v Praze 6 ? - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jaka-budoucnost-ceka-puskinovo-namesti-v-praze-6
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Občanské sdružení Puškinovo náměstí : Jaká budoucnost čeká Puškinovo náměstí v Praze 6 ?

16. února 2007 | Občanské sdružení Puškinovo náměstí
Autor: Martina Dbalá, tel: 774 067 425
V pátek 16. února 2007 předají zástupci Občanského sdružení Puškinovo náměstí starostovi MČ Praha 6 p. Tomáši Chalupovi již čtvrtou část petice "Ne podzemním garážím na Puškinově náměstí". Svůj podpis připojilo již 1701 občanů.
Zasedání proběhne v budově radnice Prahy 6 (Československé armády 23) v zasedací místnosti v 6. patře od 13h.

Občanské sdružení vzniklo v r. 2005 poté, co radnice představila svůj návrh vybudovat pod parkem na Puškinově náměstí velkokapacitní podzemní garáže pro 325 automobilů. Pro výrazný protest místních občanů údajně přerušila přípravné práce na projektu, ukázalo se však, že v nich pokračuje. Rozhodnutí o výstavbě mělo být učiněno po říjnových komunálních volbách, zatím se však neděje vůbec nic. Občanské sdružení usiluje o to, aby se radnice záměru definitivně vzdala, provedla rekultivaci parku, opravu chodníků a hřiště. Park nerušeně chátrá, hřiště není bezpečné a problém parkování se neřeší.

OSPN uspořádalo petiční akci, několik informačních setkání s občany, založilo tradici dětských dnů pro místní děti, zasadilo strom. Zatím však svého cíle nedosáhlo.

Kontakt: Martina Dbalá, předsedkyně OSPN (dbaly@volny.cz),
tel.: 774 067 425
web: http://sweb.cz/puskinovonamesti/

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist