https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jakub-vagner-dnes-v-rezervaci-velkych-kopytniku-natacel-dalsi-dil-poradu-s-jakubem-v-prirode
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká krajina: Jakub Vágner dnes v rezervaci velkých kopytníků natáčel další díl pořadu s Jakubem v přírodě

29. května 2020 | Česká krajina
Autor: Dalibor Dostál, tel: 606 635 303
Cestovatel, dobrodruh a nejznámější český rybář Jakub Vágner natáčel dnes celý den v rezervaci divokých koní, zubrů a praturů v bývalém vojenském prostoru Milovice další díl seriálu S Jakubem v přírodě.

Cyklus bude vysílat program Déčko České televize, který je zaměřený na děti a mládež. „Jeho námětem bude kompletně česká příroda, zvířata i lidé, kteří se přírodou obklopují,“ popsal Jakub Vágner zaměření seriálu.

Kamera zachytila nejenom stáda vzácných kopytníků, ale také to, jak pomohla uzdravit místní krajinu. Diváci tak uvidí rozsáhlé plochy rozkvetlých kopretin, šalvějí nebo zvonků, ale i tůně, které se staly domovem vzácných korýšů.

„Jakub Vágner procestoval na svých dobrodružných výpravách celý svět. Když si při projíždění rezervací připadal jako na safari v Africe, byla to pro nás velká pocta. Právě to, že se nám několik kilometrů od Prahy podařilo vytvořit kousek divočiny, kterou oceňují i zkušení cestovatelé, dává projektu obrovský potenciál nejen v rámci ochrany přírody, ale i rozvoji turistiky,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina.

Kvůli několikaletému zpoždění, které z důvodů byrokratických průtahů dokončení rezervace velkých kopytníků nabralo, jsou nyní vzácná zvířata ohrožená. Ochranářská společnost Česká krajina proto v současnosti pořádá veřejnou sbírku, jejíž výtěžek by měl dokončení světově unikátní rezervace financovat. Veřejnost může posílat finanční podporu na sbírkový účet 2100540679/2010 nebo dárcovskou zprávu ve tvaru DMS KRAJINA 90, DMS KRAJINA 60 nebo DMS KRAJINA 30 na číslo 87 777. Případně přes dárcovský portál Darujspravne.cz/krajina nebo nákupy přes portál givt.cz/ceska-krajina .

Ochranářská organizace Česká krajina na projektech spojených s ochranou přírody spolupracuje s experty z Biologického centra Akademie věd České republiky, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzity Karlovy v Praze, Ústavu biologie obratlovců Akademie věd České republiky, České zemědělské univerzity v Praze, Mendelovy univerzity v Brně, Masarykovy univerzity v Brně a dalších odborných institucí.

Na péči o přírodu může přispět také veřejnost zasláním ve tvaru DMS KRAJINA 30, DMS KRAJINA 60 nebo DMS KRAJINA 90 na číslo 87 777. Cena dárcovské zprávy je 30, 60 nebo 90 korun, na projekty neziskové organizace jde 29, 59 nebo 89 Kč korun. Dárcovské SMS zastřešuje Fórum dárců. Mezi další možnosti podpory patří dárcovský portál Darujspravne.cz nebo nákup ve vybraných e-shopech prostřednictvím portálu Givt.cz.

Projekty návratu a ochrany velkých kopytníků podporují společnosti Ekospol, Net4Gas, Pivovar Zubr, Nadační fond rodiny Orlických, Hello bank, Printwell, Delta Light Czech, Pro živou zahradu, JK Jitka Kudláčková, Semix, Megabooks CZ, Cestovní kancelář Periscope Skandinávie, Operační program Životní prostředí, Státní fond životního prostředí, Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj, Město Milovice, Město Benátky nad Jizerou, American International school ve Vídni, milovická Mateřská škola Kostička, sdružení Přátelé a rodáci Milovic i veřejnost. V rámci svého dobrovolnického programu projekt podpořili i studenti z Townshend International School v Hluboké nad Vltavou, klubů branných činnosti Military Experience a klub Off-Road Milovice.

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

2.6.2020 10:29
podporuje je tolika firem a i banky a přesto somrují peníze na internetu!!!jsem přesvědčen, že by ozdravení krajiny dosáhli i s jinými plemeny koní a skotu ale udělali tak kšeft se spřátelenou farmou.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist