https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jan-skopecek-vlada-by-mela-od-ods-opsat-i-zruseni-silnicni-dane
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Jan Skopeček: Vláda by měla od ODS opsat i zrušení silniční daně

12. května 2020 | ODS
Jan Skopeček: „Autodopravci dnes upozornili na svou kritickou ekonomickou situaci způsobenou koronavirovou krizí. Jedním z opatření, které by jim, ale i dalším podnikatelům pomohlo, je zrušení silniční daně. Pokud chce stát pomáhat, a tady je pomoc na místě, je vždy lepší ponechat peníze formou snížení daňového břemene rovnou u podnikatele, než peníze vybírat, složitě přerozdělovat a následně poslat formou dotací.

ODS předložila návrh na zrušení silniční daně v Poslanecké sněmovně v minulosti opakovaně. Je to zbytečná daň komplikující náš i tak velmi složitý daňový systém a měla být zrušena už dávno. Nenechme se uchlácholit případným odkladem platby silniční daně ze strany vlády. Tuto daň je třeba definitivně zrušit. Dnes je potřeba jejího zrušení ještě naléhavější, než kdykoliv dříve. Vláda už od ODS opsala celou řadu návrhů na pomoc české ekonomice, může opsat i zrušení silniční daně. V programu ho má ODS dávno.“
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist