https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jan-zahradil-nebude-ve-volbach-do-evropskeho-parlamentu-obhajovat-mandat.ve-vedeni-europoslaneckeho-klubu-ho-nahradi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Jan Zahradil nebude ve volbách do Evropského parlamentu obhajovat mandát. Ve vedení europoslaneckého klubu ho nahradí Veronika Vrecionová

5. června 2023 | ODS
Jan Zahradil končí ve vedení europoslaneckého klubu ODS a v příštích volbách do Evropského parlamentu nebude již kandidovat. Nahradí ho europoslankyně Veronika Vrecionová.

„Děkuji Janu Zahradilovi za jeho práci v europoslaneckém klubu ODS, frakci ECR a ve Straně evropských konzervativců a reformistů. Od roku 2004, kdy jsme vstoupili do EU, byl pokaždé lídrem kandidátky ODS a příští rok poprvé již mandát obhajovat nebude. Jan Zahradil se dlouhá léta podílel na formování zahraniční politiky ODS, politiky ECR a ve volbách získával opakovaně vysoké počty preferenčních hlasů. Europoslanecký klub povede Veronika Vrecionová, která se tím zároveň stane členkou předsednictva ODS. Veronika je úspěšná a zkušená politička, která se zabývá důležitými tématy, jako jsou zemědělství, životní prostředí a venkov. Dokáže kolem sebe vytvářet také pozitivní atmosféru a těším se na spolupráci s ní,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„Děkuji Petru Fialovi za veškerou spolupráci a podporu. Dvacet let v Evropském parlamentu a čtyři volební kampaně byly neopakovatelnou zkušeností, ODS zanechává v evropské politice nepřehlédnutelnou stopu. Rád bych ale svou politickou kariéru nyní završil tam, kde začala – tedy na domácí půdě. Štafetu přebírá Veronika Vrecionová, nepochybuji, že si povede dobře a také se s ní vrací do nejužšího vedení ODS žena,“ říká předseda europoslaneckého klubu ODS Jan Zahradil.

„Děkuji Janu Zahradilovi i Petru Fialovi za důvěru. Přijímám tuto novou výzvu s obrovskou pokorou. Těším se na spolupráci se všemi kolegy,“ dodává europoslankyně ODS Veronika Vrecionová.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist