https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jan-zahradnik-ods-pomohla-zabranit-opatrenim-v-neprospech-venkova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Jan Zahradník: ODS pomohla zabránit opatřením v neprospěch venkova

11. dubna 2018 | ODS
Jsem rád, že aktivní práce poslanců ODS zabránila přijetí sporných ustanovení do novely vodního zákona. Návrhy prosazované Ministerstvem životního prostředí prostřednictvím poslanců hnutí ANO mohly zásadně zkomplikovat život lidem v rodinných domcích nebo chalupářům, kteří nejsou napojení na kanalizaci a musejí se starat o vlastní žumpy a jímky. Hrozilo, že v důsledku neuvážených změn ve vodním zákoně by již tito občané nemohli vyvážet odpadní vody do komunálních čističek vod jako doposud, anebo by museli předem prokazovat jejich nezávadnost. Široce pojatý návrh zabalený do snahy o ekologický přístup k čištění vod by se tak obrátil především proti lidem na venkově a v menších městech.

V ODS jsme přesvědčeni, že lidé na vesnicích a menších obcích mají stejné právo na dobrý a pohodlný život jako lidé ve velkých městech, a proto takové návrhy podporovat nebudeme. Budeme se naopak snažit život lidem v regionech ulehčovat a současně dbát na to, aby zásahy úřadů a politiků do běžného života lidí byly co nejmenší.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist