https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jan-zahradnik-temelin-musime-dostavet
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Jan Zahradník: Temelín musíme dostavět

22. září 2016 | ODS
Jsem rád, že se na dnešním jednání výboru pro evropské záležitosti podařilo prosadit mnou navržené usnesení, které vyzývá vládu, aby neprodleně obnovila proces směřující k dostavbě Jaderné elektrárny Temelín.

Jedině tak můžeme garantovat energetickou bezpečnost České republiky. Obnovitelné zdroje nemohou jádro zcela nahradit, často navíc znamenají vyšší náklady pro občany. Jsem rád, že výbor nepodlehl tlaku různých „zelených“ lobby, použil zdravý rozum a podpořil bezpečné a účinné technologie. V tomto kontextu také výbor vyzval vládu k opatrnosti, pokud jde o přijímání ambiciózních cílů EU v oblasti nízkouhlíkové ekonomiky a nízkoemisní mobility, které můžou výrazně snížit naši konkurenceschopnost. Evropská unie těmito nesmyslnými nařízeními dlouhodobě hází klacky pod nohy evropskému byznysu, přitom pozitivní dopady jsou velmi sporadické.

Jan Zahradník
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist