https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jarni-prirodovedna-vychazka-do-zabele
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Spolek Ametyst: Jarní přírodovědná vycházka do Zábělé

6. června 2022 | Spolek Ametyst
První ze série komentovaných procházek plzeňskou přírodou v režii Spolku Ametyst proběhla 27. dubna v okolí Bukovce.

Na okraji Plzně, na skalnatých svazích lemujících meandry Berounky, se nachází přírodní rezervace Zábělá, jež je více jak sto let oblíbeným cílem výletníků ze širokého okolí. Poslední dubnovou středu se sem vypravila skupina velkých i malých zájemců o přírodu, aby se pod vedením dvojice průvodkyň ze Spolku Ametyst blíže seznámila s touto unikátní lokalitou. Účastníci exkurze měli možnost dozvědět se řadu zajímavých informací o historii i současnosti rezervace a spatřit zástupce živočichů a rostlin typických pro zdejší prostředí.

“Snažili jsme se vycházku načasovat mimo jiné tak, aby účastníci mohli vidět co nejvíce z jarního aspektu, kdy zde každý rok rozkvétají pod stromy pestrobarevné koberce hajních rostlin,“ prozradila jedna z průvodkyň Klára Tydlitátová.

„Štěstí nám přálo, a tak jsme pozorovali celou řadu zajímavých živočichů a rostlin, včetně vzácného a velmi atraktivního mloka skvrnitého, který měl zejména u dětí velký úspěch," dodala, druhá z lektorek Vlasta Benediktová.

Další exkurze z cyklu, tentokrát do prostoru Lobezských jezírek, proběhne ve středu 15. června od 16 hodin. Partnerem projektu Putování za plzeňskými poklady je Nadační fond Zelený poklad.

Fotografie z exkurze si lze prohlédnout zde: https://eu.zonerama.com/ametyst/Album/8442854
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist