Sun Contracting "> Jaro plné rekordů: Ideální povětrnostní podmínky v Německu umožily dva fotovoltaické rekordy během čtyř dnů - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jaro-plne-rekordu-idealni-povetrnostni-podminky-v-nemecku-umozily-dva-fotovoltaicke-rekordy-behem-ctyr-dnu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Sun Contracting AG: Jaro plné rekordů: Ideální povětrnostní podmínky v Německu umožily dva fotovoltaické rekordy během čtyř dnů

17. června 2021 | Sun Contracting AG
Autor: Sun Contracting
Teprve před několika dny bylo dosaženo rekordní výroby elektřiny 37,7 gigawattů. Díky vynikajícím povětrnostním podmínkám a ideálním podmínkám pro výrobu elektřiny zaznamel německý institut pro solární energii Fraunhofer ISE 27. dubna 2021 kumulativní výkon 40,73 gigawattů ze všech fotovoltaických systémů instalovaných v Německu.


Chladno a slunečno. To jsou podmínky, za kterých alespoň podle technických poznatků mají fotovoltaické systémy ideální podmínky pro výrobu elektřiny. S každým zvýšeným stupněm ztrácejí fotovoltaické panely přibližně 0,45 % své účinnosti. To znamená, že jaro, alespoň za ideálních podmínek, je prakticky fotovoltaickou sezónou.


Podíl z Lichtenštejnska
Na tomto celkovém fotovoltaickém výkonu v Německu se podílí také společnost Sun Contracting AG, která je specialistou na smluvní fotovoltaiku (Photovoltaic Contracting). Lichtenštejnská společnost působí na německém fotovoltaickém trhu od začátku roku 2019 a již v prvním roce dokázala upevnit svou pozici instalací 11 MWp. V roce 2020 se jí podařilo zvýšit instalovaný fotovoltaický výkon na trojnásobek.


Fotovoltaika bez investičních nákladů
Společnost Sun Contracting však nenabízí běžné fotovoltaické systémy. Smluvní fotovoltaika (Photovoltaic Contracting) je inovativní energetický koncept, který využívá volné střechy, a tedy již zastavěné plochy, k výrobě solární elektřiny. Náklady na instalaci fotovoltaického systému nese skupina Sun Contracting, a to od materiálu přes instalaci až po servis a údržbu. Za poskytnutí vhodné volné plochy je vypláceno měsíční nájemné.


Plánované výnosy
Elektřina, která se vyrábí na střechách, loukách nebo také na parkovištích a na prázdných halách, je obvykle zcela dodávána do veřejné distribuční sítě. Toto úplné napájení do distribuční sítě vede jak k vyššímu podílu zelené elektřiny na celkové skladbě zdrojů, tak umožňuje společnosti Sun Contracting získávat z prodeje této elektřiny dlouhodobý a plánovatelný příjem, který Sun Contracting využívá k financování nových fotovoltaických projektů.


Portrét firmy
Společnost Sun Contracting AG a její dceřiné společnosti působí ve fotovoltaickém průmyslu od roku 2010 a jsou velmi úspěšné zejména v německy mluvících zemích. V Rakousku, Německu, Lichtenštejnsku a také ve Slovinsku provozuje skupina aktuálně 309 fotovoltaických elektráren s celkovým projektovaným a instalovaným výkonem 86,4 MWp. Kromě instalace a provozu fotovoltaických elektráren je společnost Sun Contracting AG již několik let velmi úspěšná také jako emitent udržitelných investic. V součansé době jsou k dispozici čtyři dluhopisy, které jsou notifikovány v 15 evropských zemích a v těchto 15 zemích je také lze upisovat online přímo u emitenta až do podzimu roku 2021.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist