https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jaromira-vitkova-jak-nakladat-s-odpadnimi-vodami
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Jaromíra Vítková: Jak nakládat s odpadními vodami

16. června 2021 | KDU-ČSL
Autor: Kateřina Procházková, tel: 730 575 148
V prostorách krajského úřadu v Brně se v úterý 15. června uskutečnilo setkání k problematice Plánu rozvoje vodovodů a kanalizací Jihomoravského kraje. Problematikou nakládáním s odpadními vodami a budováním či intenzifikací ČOV se zabývá dlouhodobě a systematicky lidovecká senátorka Jaroslava Vítková.

Na začátku setkání všechny přítomné přivítal hejtman Jan Grolich, dále vystoupila senátorka Jaromíra Vítková a senátorka Anna Hubáčková. Následovala prezentace zástupců odboru životního prostředí. Poté dostali jednotliví starostové prostor se individuálně zeptat na jejich konkrétní situaci a možná řešení. „V minulých letech jsem uspořádala několik seminářů pro starosty obcí v tomto směru. Malé obce mají problém zejména s financováním projektů na realizaci čistíren odpadních vod. Ve svém obvodu se snažím obcím pomoci a ve spolupráci s hejtmanem Jihomoravského kraje Janem Grolichem jsem proto iniciovala setkání v Brně k Plánu rozvoje vodovodů a kanalizací,“ uvedla senátorka Vítková.

Na setkání se dostavilo více jak třicet starostek a starostů z okresu Blansko. Velký zájem ukázal, jak je problematika nakládání s odpadními vodami velmi zásadní a pro některé obce těžko řešitelná. „Jedná se ve velké většině o problém s finančním zajištěním, protože malé obce nemají finanční prostředky ani na spoluúčast k dotacím. Na jednání se rozdiskutovala řada případů a nastínila se i jednotlivá řešení. Samozřejmě to je běh na dlouhou trať, ale doufám, že některým obcím toto setkání pomohlo,“ zakončila Vítková.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

rl

rýpal lesní

16.7.2021 09:25
Má zmíněná paní senátorka Vítková něco společného s panem vodohospodářským projektantem ing. Vítkem ?
Odpovědět
rl

rýpal lesní

16.7.2021 09:27
Má něco společného paní senátorka ing. Hubáčková s podnikatelskými osobami z prostředí výstavby vodohospodářských sítí na území okresu Hodonín ?
Odpovědět
rl

rýpal lesní

16.7.2021 09:28
Má něco paní senátorka ing. Hubáčková společného s provozovateli vodárenské infrastruktury ?
Odpovědět
rl

rýpal lesní

16.7.2021 09:28
Má KDU-ČSL čisté ruce ?
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist