https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jasiri-perla-je-nove-jmeno-pro-mlade-nosorozce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZOO Dvůr Králové: Jasiri Perla je nové jméno pro mládě nosorožce

15. dubna 2017 | ZOO Dvůr Králové
Autor: Andrea Jiroušová, tel: 499 311 299, 773 786 158
V sobotu 15. dubna bylo v ZOO Dvůr Králové slavnostně pojmenováno půlroční mládě nosorožce. Samička dostala jméno Jasiri Perla od vítězů ankety o nejlepší jméno, kterou ve spolupráci s dvorskou zoo pořádal její generální partner ČSOB.

Do soutěže se zapojilo 1 600 hlasujících, přesto byl pro porotu složenou ze zástupců zoo, ČSOB a cirku LaPutyka výběr vítězného jména jasný. "Jasiri totiž ve svahilštině znamená statečná, což se pro samičku, kterou ošetřovatelé po několik týdnů přikrmovali z lahve kvůli nízké porodní váze, velmi hodí," vysvětluje Jan Stejskal, vedoucí mezinárodních projektů královédvorské zahrady. "Už během prvních týdnů života jak Jasiri, tak její matka Jola musely prokázat, že jsou opravdu statečné," doplňuje kurátor nosorožců Jiří Hrubý s tím, že když mládě dostatečně povyrostlo, začalo sát mléko od matky.

Slavnostního pojmenování se kromě vítěze ankety Lucie Krylové zúčastnila také herečka Dejvického divadla Zdeňka Žádníková.
Andrea Jiroušová, tel: 499 311 299, 773 786 158 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist