Jedna příroda "> Jedna příroda je uznávána jako příklad nejlepší praxe - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jedna-priroda-je-uznavana-jako-priklad-nejlepsi-praxe
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Jedna příroda: Jedna příroda je uznávána jako příklad nejlepší praxe

30. listopadu 2023 | Jedna příroda
Autor: Jedna příroda
Ve dnech 8.-9. listopadu se na Zastoupení Svobodného státu Bavorsko při EU v Bruselu konal Druhý summit Natura 2000. Na odborné sympozium pořádané "sesterským" projektem „LIFE living Natura 2000“ byli pozváni i zástupci českého integrovaného projektu Jedna příroda, aby zde představili efektivní komunikaci a způsoby zvyšování povědomí o přínosech Natury 2000 a ekosystémových službách.

„Je pro nás velkým zadostiučiněním vidět úspěch českého projektu v mezinárodním měřítku a doufám, že to bude motivovat české žadatele, aby při plánování svých projektů více využívali finanční prostředky z unijního programu LIFE,“ uvedl Tomáš Kažmierski, předseda řídicího výboru projektu Jedna příroda a ředitel odboru finančních a dobrovolných nástrojů Ministerstva životního prostředí.

Vrcholné setkání nabídlo přednášky a příklady osvědčených postupů úspěšné komunikace i výstavu plakátů o projektech Natury 2000 z Bavorska, Německa a dalších zemí EU. Čeští zástupci projektu Jedna příroda na summitu prezentovali názor, že úspěch projektu v oblasti komunikace je dán společným úsilím kolegů, a především jejich spoluprací v rámci jednotlivých partnerských institucí.

"Přestože je oblast komunikace pouze jednou z mnoha priorit v rámci projektu Jedna příroda, podařilo se nám inspirovat kolegy z jiných zemí a podpořit další spolupráci v této oblasti," zdůraznila Radka Broumová, koordinátorka aktivit projektu.

Také v Německu jde o významný komunikační projekt pro evropské přírodní dědictví v Bavorsku. "LIFE living Natura 2000" realizuje Bavorská akademie ochrany přírody a krajiny ve spolupráci s Bavorským zemským ministerstvem životního prostředí a ochrany spotřebitele. Je spolufinancován Německou spolkovou nadací pro životní prostředí a Bavorským fondem ochrany přírody.

Vrcholem odborného summitu byla nejen premiéra krátkého dokumentárního filmu "It's in my nature. Natura 2000 in Bavaria", ale i zajímavé příspěvky ambasadorů Natury 2000, významných osobností, které pomáhají oslovit různorodé publikum a zvyšovat povědomí o chráněné síti. Herečka Pia Amofa-Antwi, ornitoložka Dr. Auguste von Bayern a horolezec Alexander Huber nabídli různé pohledy na to, jak efektivně komunikovat o ochraně přírody. Na večerní recepci zazněly slavnostní projevy vysokých politických představitelů EU a Bavorska, včetně oficiálního přivítání Michaelem Hinterdoblerem, ředitelem Zastoupení Svobodného státu Bavorsko při EU, videoposelství Virginijuse Sinkevičiuse, evropského komisaře pro životní prostředí, oceány a rybolov, a hlavního projevu Patricka Anthonyho Childa, zástupce generálního ředitele Generálního ředitelství pro životní prostředí Evropské komise. LIFE living Natura 2000 je projekt podporovaný EU se zaměřením na komunikaci a evropské přírodní dědictví v Bavorsku.

Článek vznikl v rámci projektu LIFE for Czechia s přispěním unijního programu LIFE.

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist