Václav Kazda "> Jennifer Ackermanová – Ptačí způsoby. Nový pohled na to, jak ptáci mluví, pracují, hrají si, vychovávají mláďata a přemýšlejí - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jennifer-ackermanova-ptaci-zpusoby.novy-pohled-na-to-jak-ptaci-mluvi-pracuji-hraji-si-vychovavaji-mladata-a-premysleji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nakladatelství Kazda: Jennifer Ackermanová – Ptačí způsoby. Nový pohled na to, jak ptáci mluví, pracují, hrají si, vychovávají mláďata a přemýšlejí

19. října 2021 | Nakladatelství Kazda
Autor: Václav Kazda, tel: 702 036 022
Kniha Ptačí způsoby od autorky bestselleru Genialita ptáků je oslavou rozmanitosti ptačího života a chování. Pojednává o překvapivých a někdy znepokojivých projevech chování, které jsou u ptáků na denním pořádku, o činnostech, které výrazně a někdy škodolibě vyvracejí naše obvyklé představy o tom, co je u ptáků „normální“ a o všem, o čem jsme si mysleli, že jsou schopni. Kniha, která významně posouvá naše pochopení toho, jak ptáci žijí a jak přemýšlejí, vychází v Nakladatelství KAZDA 25. října 2021.

Jennifer Ackermanová v knize Ptačí způsoby na základě aktuálních vědeckých poznatků odhaluje u ptáků pozoruhodnou inteligenci i strategie a schopnosti, které jsme kdysi připisovali výhradně lidem: klamání, manipulaci, podvádění, únosy, zabíjení potomků, ale také důmyslnou mezidruhovou komunikaci, spolupráci, součinnost, altruismus, kulturu a hru. Některé z těchto mimořádných způsobů chování jsou tak zapeklité, že posunují hranice samotné ptačí podstaty.

„Je zřejmé, že neexistuje jen jediný ptačí způsob života, ale spíše ohromující škála druhů s odlišným vzhledem i životním stylem. Matka, která zabije své vlastní syny, a jiná, jež obětavě pečuje o cizí mláďata, jako by byla její vlastní. Pták, který s jedním druhem – člověkem – spolupracuje, ale na jiném druhu krutě parazituje. Ptáci, kteří dávají dárky, a ptáci, kteří kradou, tancují a bubnují, malují vlastní výtvory nebo barví sami sebe. Ptáci, kteří stavějí zvukové stěny, aby zabránili vniknutí vetřelců či ptáci, kteří zvláštním hlasem svolávají společníky ke hře – jsou možná klíčem k tajemství naší vlastní záliby v hravosti a k evoluci lidského smíchu,“ říká autorka knihy – Jennifer Ackermanová.


O autorce:
Jennifer Ackermanová (* 1959) píše již více než tři desetiletí o vědě, přírodě a biologii člověka. Po celý život se snaží zpřístupňovat poznání co nejširšímu publiku, hledat místo člověka v přírodou daných souvislostech a kreativně uvažovat nad vědeckými fakty. Její styl spojuje čtivost a poutavost s předcházející pečlivou rešerší. Právě v tom tkví její hlavní dar a díky tomu se její práci dostává opakovaných ocenění. Má za sebou nespočet příspěvků a článků v mnoha publikacích, například National Geographic či New York Times. Především ale píše knihy. V Nakladatelství KAZDA již vyšel její světový bestseller Genialita ptáků (The Genius of Birds).


Informace o knize Ptačí způsoby:
Autorka: Jennifer Ackermanová • Překlad: Alena Klvaňová • Počet stran: 376 • Originální název: The Bird Way
Formát: 135 × 208 mm • Doporučená cena: 398 Kč • Cena v e-shopu nakladatele: 318 Kč
Nakladatelství KAZDA • www.knihykazda.cz • ISBN (EAN): 978-80-7670-045-1 • Datum vydání: 25. 10. 2021
Obrazový materiál v tiskové kvalitě je ke stažení zde: https://www.knihykazda.cz/pro-media-2/
Václav Kazda, tel: 702 036 022
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist