https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jezy-na-labi-nejsou-prioritou-vlady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Přátelé přírody, o.p.s.: Jezy na Labi nejsou prioritou vlády

V médiích se v posledních týdnech začala objevovat formulace, že se jezy na Labi staly prioritou vlády (koalice). Těžko říci, kde se toto tvrzení vzalo. Přečteme-li si totiž příslušnou pasáž programového prohlášení vlády, na str. 37 se dočteme:

:V oblasti vodní dopravy vláda v kontextu mezinárodních souvislostí a přeshraniční spolupráce zváží možnost financování klíčových staveb pro zlepšení splavnosti Labe, zejména plavebních stupňů Děčín a Přelouč (prodloužení splavnosti do Pardubic), a to především s využitím mimorozpočtových zdrojů." (Konec citátu.)

Z této formulace vyplývá, že se vláda naopak zříká ochoty financovat tyto stavby ze státního rozpočtu, jinými slovy jezy NEPOKLÁDÁ za svou prioritu.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist