https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jihocesky-kraj-podporuje-preshranicni-spolupraci-s-hornim-rakouskem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Energy Centre České Budějovice: Jihočeský kraj podporuje přeshraniční spolupráci s Horním Rakouskem

20. prosince 2019 | Energy Centre České Budějovice
Autor: Mgr. Ivana Hlinková, tel: 777 030 325
Ve čtvrtek 19. 12. 2019 byl učiněn další krok k rozvoji přeshraniční spolupráce mezi regiony Jihočeský kraj a Horní Rakousko v oblasti efektivního využívání energie. Na půdě Krajského úřadu Jihočeského kraje se setkali hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská a LR Markus Achleitner, zemský rada Horního Rakouska.

Obě strany se shodly na aktuálnosti tématu a potřebě zabývat se jím v globálním měřítku. Ze setkání vyplynul oboustranný příslib podpory platformy pro přeshraniční spolupráci, kterou je spolek Energy Centre České Budějovice. Energy Centre České Budějovice realizuje přeshraniční projekty a zprostředkovává kontakty mezi hornorakouskými a jihočeskými městy a obcemi, podnikatelskými subjekty a školami již více než dvacet jedna let.
Z realizací v roce 2019 stojí za zmínku např. projekt Společně a hravě - úspory elektřiny pro jihočeské a hornorakouské školy, KPF-01-144, hrazený Fondem malých projektů. Školáci z jihočeských základních škol z Boršova nad Vltavou, Volyně, Černé v Pošumaví, Třeboně, Zubčic, Cehnic, z Českých Budějovic Pohůrecké a Besednice navštívili školy v Helfenbergu, Bad Schallerbachu, Ohlsdorfu, Neumarktu im Mühlkreis, Traundorfu, Puckingu, Pramu, Mauthausenu, Altenbergu a Waldhausenu. Na společných workshopech se zabývali tématem energie a vypravili se do jedné z interaktivních expozic ve Welsu nebo v Linci. Vznikla nová přátelství a kontakty, byla přijata pozvání k recipročním návštěvám a byly konkretizovány podněty pro nové přeshraniční projekty, které budou realizovány v roce 2020.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist