https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jihomoravsky-kraj-financne-podpori-projekt-life-sub-pannonic
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Jihomoravský kraj: Jihomoravský kraj finančně podpoří projekt LIFE Sub-pannonic

23. března 2022 | Jihomoravský kraj
Radní dnes (23. března 2022) schválili podporu ve výši 400 000 korun pro spolek ZO ČSOP ONYX Brno na environmentální projekt LIFE Sub-pannonic. Ten se zaměřuje na zlepšení stavu a následnou ochranu ohrožených druhů rostlin i tzv. evropsky významných lokalit v rámci soustavy Natura 2000.

„Spolek uskutečňuje důležitou údržbu evropsky významných přírodních lokalit v našem kraji. Podílí se na environmentálním vzdělávání a svou činností přispívá k ochraně životního prostředí. Poskytnuté finance budou využity na odstranění nežádoucích křovin na lokalitách Bílý kopec u Čejče, Hochberk, Ječmeniště, Kamenný vrch u Kurdějova, Přední kout, zajištění socioekonomického průzkumu a studií dopadů projektu, zajištění workshopu a terénní exkurze na lokalitách,” dodává náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí Lukáš Dubec.

Projekt byl zahájen v září 2018 a až do konce roku 2024 pomůže chránit na jižní Moravě a Slovensku celkem 28 chráněných území a také několik vzácných druhů rostlin. Práce koordinuje Bratislavské regionálne ochranárské združenie a spolek ONYX je partnerem projektu za českou stranu ve spolupráci s Jihomoravským krajem.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist