https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jiri-drahos-se-aktivne-zajima-o-praci-neziskovek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR: Jiří Drahoš se aktivně zajímá o práci neziskovek

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš během celé své kampaně projevoval zájem o činnost neziskových organizací. V doprovodu své manželky Evy navštívil řadu míst, kde neziskové organizace zajišťují sociální, zdravotní nebo jiné veřejně prospěšné služby. Paní Eva navíc uvedla, že by se v pozici první dámy ráda věnovala problematice péče o seniory.

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) připravila pro své členy a partnery setkání s Jiřím Drahošem ještě před prvním kolem prezidentské volby. Jiří Drahoš na diskuzi se zástupci členských organizací dorazil i s paní Evou, se kterou tvoří skutečný tým.

Debata se točila hlavně kolem financování, mediálního obrazu a důvěryhodnosti neziskových organizací. Všichni přítomní ocenili, že se Jiří Drahoš stavěl k problémům věcně a nesliboval zázraky.

„Pan Drahoš přišel připravený. Měl nastudované informace nejen o AVPO ČR a našich členech, ale také o Značce spolehlivosti veřejně prospěšných organizací. Nebyl jen tím, kdo odpovídal na otázky, sám měl na přítomné zástupce neziskovek řadu dotazů, aktivně se zapojila i paní Eva,“ shrnula průběh setkání ředitelka AVPO ČR Monika Jindrová.

Pokud by Jiří Drahoš ve druhém kole prezidentské volby uspěl, rád by více zdůrazňoval přínosy práce neziskových organizací a pokusil se vydobýt tak pro ně větší uznání i více důvěry. Po zkušenostech z minulých let by to byla vítaná změna.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist