https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jiri-junek-narodni-parky-musime-chranit-pred-zastavbou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Jiří Junek: Národní parky musíme chránit před zástavbou

1. července 2016 | KDU-ČSL
KDU-ČSL zákon o ochraně přírody a krajiny, který je v této době projednáván poslanci, podporuje. Jedná se o zákon, který je velice potřebný, vzhledem k tomu, že sjednocuje pravidla pro všechny národní parky (netýká se tedy jen parku Šumava) a více zpřístupňuje přírodu národních parků veřejnosti, což je obrovské pozitivum.

Na druhou stranu si ale myslím, že je třeba několik věcí upřesnit, a proto jsem podal některé pozměňovací návrhy. Jedním z těch hlavních je, aby bylo časově určeno, do kdy má být dosažena rozloha bezzásahových zón. V zákoně totiž je stanoveno, že v národních parcích má být dosaženo minimálně 50 % bezzásahových zón, ale není zde určeno do kdy. Další oblast pozměňovacích návrhů spočívá v tom, abychom národní parky chránili před přemírou zástavby, aby se nerozšiřovala dál do krajiny, a z národních parků nám nevznikaly spíše luna parky. K tomuto moje pozměňovací návrhy směřují. Některé z nich dostaly podporu na výboru pro životní prostředí, a to zejména ten, který zakazuje prodej státní půdy na území národních parků, tzv. zcizování.

Jiří Junek, Poslanec KDU-ČSL

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist