https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jiri-pospisil-vita-rozsudek-v-pripadu-brutalniho-tyrani-psa-ronnyho
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP 09: Jiří Pospíšil vítá rozsudek v případu brutálního týrání psa Ronnyho

31. ledna 2019 | TOP 09
Autor: Lenka Brandtová
„Vítám rozsudek Okresního soudu v Děčíně, který ve čtvrtek rozhodl v případu týrání psa Ronnyho. Je velice důležité, že za nejzávažnější formy trestného činu týrání zvířat padají nepodmíněné tresty. Kromě toho, že plní represivní funkci, fungují také jako prevence,“ říká předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil.

Podle informací Děčínského deníku má majitel psa strávit 21 měsíců ve vězení. Rozsudek zatím není pravomocný, souzený muž se odvolal. O případu česká média poprvé informovala na začátku loňského roku, kdy hrubé zacházení s Ronnym odhalil děčínský strážník Václav Němeček. Majitel týral zvíře tak brutálně, že pes přišel o oko a zuby.

Jiří Pospíšil strážníkovi loni v červenci poděkoval v Ústí nad Labem, kde si Václav Němeček převzal ocenění a podepsal petici pro zpřísnění trestů za týrání zvířat, kterou Jiří Pospíšil organizuje společně s neziskovou organizací Home 4 Pets a Advokátní kancelář Robert Plicka – AKRP.

„Bez zásahu městského policisty by Ronny už dnes pravděpodobně nežil. Václav Němeček tak může být vzorem pro všechny policisty, státní zástupce i soudce, jak bojovat proti týrání zvířat. Jak vidíte, má smysl nebýt lhostejný. Zvířata si naši pozornost zaslouží,“ ocenil čin Jiří Pospíšil.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist