Kamila Nováková "> Již potřetí v Hroznětíně proběhne mezinárodní workcamp s dobrovolníky z různých koutů Evropy - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jiz-potreti-v-hroznetine-probehne-mezinarodni-workcamp-s-dobrovolniky-z-ruznych-koutu-evropy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Již potřetí v Hroznětíně proběhne mezinárodní workcamp s dobrovolníky z různých koutů Evropy

25. června 2024 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Kamila Nováková, tel: 775 130 294
Hroznětín (25. 6. 2024) – Ve dnech 28. června až 4. července 2024 se v Hroznětíně zúčastní šest dobrovolníků z několika evropských zemí mezinárodního dobrovolnického projektu, kteří pomohou s obnovou areálu místního hřbitova. Workcamp pro město Hroznětín zprostředkovala MAS Krušné hory ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – SDA, z.s.

Již třetí rok se bude v městě Hroznětín konat krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt tzv. workcamp, kterého se zúčastní celkem 6 dobrovolníků z různých evropských zemích, jakými jsou např. Finsko, Francie, Německo a Česká republika. Workcamp pořádá INEX – SDA ve spolupráci s MAS Krušné hory. Dobrovolnická práce v Hroznětíně bude souviset především s opravami a údržbou areálu místního hřbitova. Účastníci se kromě sečení trávy či úklidu cest na Hroznětínském hřbitově zapojí také do opečovávání nových stromů v ovocném sadu.

Během týdne dobrovolníky čeká nejen manuální práce, ale také poznávání Krušnohoří a Karlovarského regionu. “Těším se na možnost pěších výletů po okolí, a tak doufám, že bude na občasné procházky přírodou naladěna i skupina dobrovolníků,” sdělila Kamila Nováková, vedoucí workcampu. V plánu je také výlet do Karlových Varů, kde bude probíhat mezinárodní filmový festival.

Město Hroznětín patří mezi aktivní města. Pro své občany nabízí kulturní a sportovní život, snaží se o to, aby se lidem ve městě žilo dobře. Práce dobrovolníků je velmi přínosná a pro místní obyvatele inspirativní. Město Hroznětín účast dobrovolníků plně financuje ze svého rozpočtu a dobrovolníkům se věnuje i v rámci volnočasových aktivit.

Obecně prospěšná společnost Místní akční skupina Krušné hory (MAS) je místním partnerstvím občanů, neziskových organizací, soukromé podnikatelské sféry a veřejné správy. Cílem MAS Krušné hory je rozvoj území Krušné hory – západ, se zaměřením především na venkovské oblasti. Prostřednictvím metody Leader, tedy zdola nahoru, získává a směruje prostředky z Evropské unie a národních zdrojů právě především do venkova. Tento přístup na místní úrovni je nedílnou součástí politiky rozvoje venkova v rámci celé Evropské unie, kde místní akční skupiny úspěšně fungují.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z. s. (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od roku 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 26 workcampů po celém území ČR. Zastoupeny jsou projekty na obnovu kulturně-historických památek, ekologii, pomoc místním komunitám a práci se znevýhodněnými lidmi a seniory. Do Česka takto každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Financování INEXu je vícezdrojové a závislé i na příspěvcích od individuálních dárců a firem. Více informací o možnostech podpory sdružení.

Kamila Nováková, tel: 775 130 294
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist