Anna Vašková "> Jizerky nabízí přírodní krásy i řemeslné zážitky - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jizerky-nabizi-prirodni-krasy-i-remeslne-zazitky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Jizerky nabízí přírodní krásy i řemeslné zážitky

11. července 2023 | Liberecký kraj
Autor: Anna Vašková, tel: 485 226 308, 739 541 516
Nejsevernější pohoří v České republice má mnoho co nabídnout. Kromě skal, potoků a výhledů nabízí i celé spektrum regionálních řemeslníků, kteří jsou mistry ve svém oboru. Na své si přijdou příznivci zdravé stravy, pejskaři či milovníci dřevěných doplňků.

„Spojit výlet do přírody či za kulturním dědictvím s poznáním výroby některého z místních vyhlášených výrobků, to už je skutečně výborně naplněný volný čas. A že tu máme řadu skvělých výrobců, kteří vás nechají vyzkoušet si řemeslo, a také u nich můžete nakoupit od něčeho dobrého k snědku, až po krásné oblečení či například dřevěné hodinky,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

V Poustce u Frýdlantu tvoří v ateliéru Na Bidýlku originální hrnečky Martina Nováková. Návštěvníky tam zavede naučná tematická stezka Cesta řemesel.

Místo na odpočinek nabízí nedaleké Barzdorfské jezero, které se nachází nedaleko severních hranic s Německem a stejně jako jezero Máchovo ani toto není jezerem, ale rybníkem. Díky 16 kilometrů dlouhému pobřeží se tato destinace stala oblíbenou lokalitou pro příznivce jachtingu, cyklistiky, in-line bruslení i koupání.

Výletníci se na výpravu mohou vybavit regionální svačinou například v podobě sušeného masa od výrobce Mass.na nebo krekrů z Koláčkovy pekárny z Jablonce nad Nisou.

Pro pejskaře vhodná procházka vede na Pohanské kameny u Višňové. Skupina rulových balvanů nad údolím říčky Smědé ve Frýdlantské pahorkatině je opředena četnými pověstmi díky obětním mísám, které se nachází na vrcholu nejvyššího tamního kamene. Na tento výlet se milovníci psů mohou obléci například do funkčního oblečení jablonecké značky Northsay. Ta šije výcvikové vesty a bundy s kapsami na vše, co při venčení a tréninku se psem pejskař potřebuje. Firma vyrábí také pamlskovníky na každodenní procházky po městě.

Jedno sto schodů musí turisté vystoupat na Heřmanickou rozhlednu, která nabízí výhledy do okolí. Na takový výlet se mohou zájemci vybavit třeba u liberecké značky HANK, která šije oblečení z kvalitních materiálů.

Přímo v harcovském kostele Navštívení Panny Marie vyrábí nejen dřevěné náramkové hodinky firma Wooden Tech.

Představovaní výrobci a další regionální firmy zájemci mohou najít v internetovém katalogu Liberecký kraj sobě (https://www.lksobe.cz/), který nabízí více než tři sta lokálních značek uspořádaných do šesti kategorií.
Anna Vašková, tel: 485 226 308, 739 541 516

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist