https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jizerske-hory-rozmanity-raj-na-severu-cech-lakaji-k-dovolene-po-cely-rok
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Jizerské hory, rozmanitý ráj na severu Čech, lákají k dovolené po celý rok

18. května 2021 | Liberecký kraj
Autor: Jan Mikulička, tel: 485 226 324
Turistický region Jizerské hory, který zahrnuje Jablonecko, Frýdlantsko, Liberecko, a Tanvaldsko, láká na pestré možnosti trávení volných dnů. Potěší pěší výletníky i cykloturisty za každého počasí a v každém ročním období. Vidět, navštívit a zažít zde lze mnohé: nadhled poskytnou skalní vyhlídky, do tajů řemesel zasvětí sklářské, šperkařské a bižuterní firmy z Křišťálového údolí, bohatou historii regionu přiblíží expozice na hradech a zámcích.

„S přicházejícím jarem se probouzí příroda, ve vzduchu je cítit svěžest a chuť do života. Zelenající se buky v Jizerskohorských bučinách a rozkvetlé louky jsou více než inspirující. Když se slunce vyhoupne ještě výš, je čas nechat se unést na vlně pohodového léta. K aktivní, pohodové, zasněné, ale i hravé dovolené s dětmi zvou Jizerky,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovního ruchu Libereckého kraje.

Nyní nastává období, které mají rádi milovníci výletů na kole a turistiky. Pro letošní sezonu mohou najít nápady ve dvou nových brožurách, které propagují cyklovýlety a pěší výlety včetně mapek, výškových profilů, popisů tras i tipů na zajímavosti. Řadu možností, jak využít čas za nevlídného počasí, bude turistický region prezentovat v části Letní Jizerky na webových stránkách www.jizerky.cz, kde se nalézá též přehled ubytování i gastronomie.

Jablonecko zve kupříkladu do Muzea skla a bižuterie v centru Jablonce nad Nisou, nabízí však také širokou škálu sportovních aktivit. Koncem srpna se například uskuteční běžecký závod s názvem Běhej lesy – Jizerská 50 run. Jeho trať zavede na legendární místa Jizerské 50 a představí je bez sněhové pokrývky. Řadu klenotů si hýčká také Frýdlantsko se svými legendárními rašeliništi, skalními vyhlídkami i majestátním frýdlantským zámkem.

Pulzující, živý a plný možností je Liberec. Najít si chvilku klidu mezi adrenalinovými zážitky, návštěvami muzeí a galerií, botanické zahrady a ZOO, se zdá být až nadlidský úkol. Ale zadaří-li se, je ten správný čas si užít pohodu Liberce ve stylových kavárnách. Milovníci zvířat ocení první kočičí kavárnu, kávoví znalci nepohrdnou kávou s sebou přímo z pražírny, některé kavárny nadchnou i kulturním programem. V Liberci je z čeho vybírat a chvilka pohodového posezení přijde vhod.

Nejkrásnější pohled na Jizerské hory je z ptačí perspektivy a v okolí Tanvaldu si užije těchto pohledů každý dosyta. Lokální zajímavostí je nejstrmější ozubnicová železnice České republiky, která propojuje jizerský Tanvald s krkonošským Harrachovem. Nadšenci do technických památek ocení Muzeum ozubnicové dráhy či výtopnu v Kořenově.

Turistický region Jizerské hory uchystal také Májovou soutěž o nejromantičtější fotku z Jizerek. Více informací o ní se nalézá na odkazu https://www.jizerky.cz/dr-cs/28372-soutezni-majove-jizerky.html.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist