https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jogurty-kostici-maji-nove-plne-recyklovatelny-kelimek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Danone: Jogurty Kostíci mají nově plně recyklovatelný kelímek

15. března 2022 | Danone
„Jako přední výrobce potravin si uvědomujeme, že dnešní obalový systém je neudržitelný a způsobuje ekologickou zátěž spojenou se zpracováním odpadu, který vznikne po spotřebování výrobku. Protože chceme nabízet výživné a kvalitní potraviny a nápoje v obalech, které jsou oběhové, opakovaně využitelné a nekončí v přírodě, zaměřili jsme se na změnu obalu jogurtu Kostíci, který patří mezi ty nejoblíbenější,“ vysvětluje Adéla Pánková, senior brand manažerka značky Kostíci.

Danone zároveň pro svoje spotřebitele vypracovalo edukativní plakát se šesti kroky, ve kterých je nabádá ke spolupráci a vyzývá je, aby po snědení jogurtu kelímek správně vytřídili a dali mu tak šanci na recyklaci.

Jogurt Kostíci patří mezi nejoblíbenější značky jogurtů u dětí v České republice. Kostíci jsou zdrojem vápníku, který přispívá k udržení dobrého stavu kostí, a neobsahují žádné konzervanty. Protože Danone podporuje správný výběr potravin a udržitelnost nejen ve smyslu životního prostředí, ale také podpory zdraví člověka, rozhodlo se nově na obalu uvést i nutriční označení NutriScore, kterým spotřebitelům zjednoduší orientaci ve správné výživě. Jogurty Kostíci určené pro český a slovenský trh se vyrábí v Benešově.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist