https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jsme-konstruktivni-opozici.pokud-vlada-prijme-zmeny-muzeme-o-podpore-rozpoctu-diskutovat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

STAN: Jsme konstruktivní opozicí. Pokud vláda přijme změny, můžeme o podpoře rozpočtu diskutovat

23. října 2020 | STAN
Vláda schválila návrh parametrů státního rozpočtu na rok 2021, ale dosud pro něj nenašla nutnou podporu. Hnutí STAN má k současné podobě výrazné výhrady, ale je ochotné s ministryní financí o podpoře návrhu jednat, v případě, že přistoupí na nutné změny rozpočtu. Konstruktivní přístup má zabránit situaci rozpočtového provizoria.

„Dostat se za současné situace do rozpočtového provizoria by byla nejhorší varianta. Ve finále by na to doplatili všichni. Od státního aparátu, samospráv, až po firmy, důchodce i rodiny s dětmi. Jsme připraveni s vládou diskutovat o podpoře rozpočtu za jasně stanovených podmínek a změn současné podoby návrhu, který představila ministryně financí,“ říká členka rozpočtového výboru Věra Kovářová (STAN).

Poslanci hnutí STAN jsou ochotni s vládou spolutvořit návrh státního rozpočtu, který bude odpovídat stávající krizi i dlouhodobým potřebám České republiky. Jedná se primárně o oblasti digitalizace a zjednodušení státní správy, modernizace vzdělávání a péče o krajinu.

„Nabízíme vstřícný a konstruktivní přístup ve prospěch občanů naší země. Naším cílem je připravit státní rozpočet pro rok 2021, který bude reagovat na krizovou situaci, ale zároveň bude odrážet potřeby 21. století. Zcela zásadním požadavkem bude navýšení poměru investic i snížení mandatorních výdajů, abychom za každou vynaloženou korunu dostali za pár let dvě koruny zpátky. Pokud se vláda nebude chtít nechat vydírat komunisty a tvrdohlavě trvat na současných parametrech návrhu, ví, kde nás najde,“ doplňuje předseda hnutí Vít Rakušan.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist