Kateřina Procházková "> Jsme připraveni Německu a Belgii pomoci! Evropa musí držet spolu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jsme-pripraveni-nemecku-a-belgii-pomoci-evropa-musi-drzet-spolu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Jsme připraveni Německu a Belgii pomoci! Evropa musí držet spolu

16. července 2021 | KDU-ČSL
Autor: Kateřina Procházková, tel: 730 575 148
Chceme vyjádřit upřímnou soustrast pozůstalým všech obětí katastrofalních záplav v Německu a v Belgii. Sami jsme si v posledních týdnech prošli živelnou pohromou, jejíž následky stále ještě likvidujeme, nyní ale musíme myslet i na ty, které postihly tragické záplavy.

Kvůli vytrvalému dešti a záplavám na západě Německa zemřelo už více než 80 lidí. A zhruba 1 300 osob se momentálně pohřešuje. Nyní je chvíle poskytnout našim spojencům pomoc, která se na v kritických chvílích dostávala i nám. „Nejen v roce 1997 jsme si prošli ničivými povodněmi a umím si představit, jak jsou podobné situace náročné. Zvláště v takovémto měřítku. Myslím na všechny, kteří při katastrofě v Německu a Belgii ztratili své blízké. Budeme apelovat na vládu, aby na naše sousedy nezapomněla. Toto jsou chvíle, kdy musí Evropa držet spolu,“ uvedl předseda lidovců Marian Jurečka. „Pokud můžeme nabídnout pomoc našich expertů záchranářů, prosím vládu, ať to za naši zemi udělá. Věřím, že i ostatní státy Evropské unie pomohou tam, kde je potřeba,“ doplnil Jurečka.

Česká republika je připravena pomoci. „Naše pomoc musí být hlavně rychlá a co nejdelší, protože vyrovnat se s následky této přírodní katastrofy nebude jednoduché. Chci moc poděkovat našim hasičům, kteří jsou připraveni okamžitě pomoci. Stejný dík patří i Evropské unii, která bezprostředně nabídla pomocnou ruku. Z fondu solidarity zajišťujeme pro Německo i Belgii peníze, aby se obě země z následků záplav co nejrychleji vzpamatovaly,“ doplnil europoslanec a místopředseda KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist