https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kanal-dunaj-odra-labe-je-ekonomicky-i-ekologicky-nesmysl
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Kanál Dunaj-Odra-Labe je ekonomický i ekologický nesmysl

5. října 2020 | Strana zelených
Vláda dnes schválila 15 miliard na pokračování projektu kanálu Dunaj-Odra-Labe. To je nejen neuvěřitelný ekonomický nesmysl, na kterém získají jen někteří vyvolení stavebníci, ale také ohrožení krásných meandrů řeky Odry na hranicích s Polskem, nedaleko Bohumína.

Podepište petici na https://www.zeleni.cz/petice-sucho, aby se podařilo toto ekologické i ekonomické zlo zastavit!

„Zelení vidí tuto investici jako obrovské mrhání penězi daňových pokladníků, jako ekonomický nesmysl a z hlediska dopadů na životní prostředí naprosto nepřijatelný zásah do krajiny. Negativně se k záměru dlouhodobě vyjadřuje vědecká a akademická obec, ale také řada municipalit,“ říká zelený senátor Petr Orel.

„První den nouzového stavu a vláda schválila tuhle tragédii. Prožíváme ve spojitosti s koronavirem bezesporu velmi složité období a investice jsou nutné, nicméně investice smysluplné, takové, které zásadně přispějí k udržitelnému životu, k adaptaci a prevenci v souvislosti s klimatickými změnami,“ poukazuje Michal Berg, spolupředseda Zelených.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist