https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kancelar-poslanecke-snemovny-spolupracuje-od-konce-zari-s-potravinovou-bankou-pro-prahu-a-stredocesky-kraj
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP 09: Kancelář Poslanecké sněmovny spolupracuje od konce září s Potravinovou bankou pro Prahu a Středočeský kraj

14. listopadu 2022 | TOP 09
Vedení Kanceláře i samotné gastronomické provozy se snaží ve své práci postupovat s maximální péčí řádného hospodáře a neplýtvat prostředky státního rozpočtu přidělenými příslušnou kapitolou, nicméně i přes maximální úsilí zůstávají na konci týdne jisté přebytky v podobě neprodaného potravinářského zboží, u kterého není možné vzhledem k datu spotřeby realizovat prodej v následujících dnech.

Na základě pokynu vedoucího Kanceláře Poslanecké sněmovny Martina Plíška proto pracovníci gastronomie kontaktovali potravinovou banku a domluvili se s ní na pravidelné týdenní spolupráci. Od počátku vzájemné spolupráce bylo tímto způsobem předáno více než 800 kusů zboží za bezmála 30 tisíc Kč (obložené chlebíčky, zákusky, saláty, koláče).

„Potravinové banky jako neziskové organizace distribuují potraviny dobročinným organizacím. Mám radost, že se podařilo zajistit, aby jídlo, které jsme povinni nabídnout k rychlému občerstvení při sněmovních akcích a které se nakonec – z různých důvodů – nestihne prodat a zkonzumovat, dostane k lidem v nouzi, především seniorům, rodičům samoživitelům a lidem bez domova. Těší mě, že můžeme o prvních výsledcích spolupráce s potravinovou bankou informovat krátce před zahájením podzimního kola celostátní sbírky potravin. Třeba tím inspirujeme i další instituce," podotýká Martin Plíšek.

„Snažit se o co nejmenší plýtvání mi přijde naprosto přirozené. Přes veškerou snahu se ne vždy veškeré potraviny spotřebují, ale jsou stále využitelné. Proto jsem iniciovala spolupráci mezi Poslaneckou sněmovnou a potravinovou bankou. Jsem ráda, že tímto způsobem Sněmovna pomáhá a věřím, že i inspiruje," dodává předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist