https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kandidatka-pro-svobodnou-prahu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP 09: Kandidátka pro svobodnou Prahu

13. července 2017 | TOP 09
Právní stát bez zbytečných regulací, fungující doprava, kvalitní školství, dostupná péče o nemocné a seniory a ochrana životního prostředí jsou témata, ke kterým se hlásí členové pražské kandidátní listiny TOP 09 pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. O podporu voličů se budou ucházet v čele s čestným předsedou strany Karlem Schwarzenbergem. Řada zdravě sebevědomých lidí se může prokázat vlastními zkušenostmi v oblastech medicíny, vzdělávání, vědy, podnikání, tvorby zákonů i komunální politiky.

V čelním tandemu kandidátů je s Karlem Schwarzenbergem místopředsedkyně TOP 09, poslankyně Markéta Pekarová Adamová. „Praha už několik let stagnuje. Pod vedením primátorky Krnáčové doslova zakrněla. S tím se nemůžeme smířit, proto se i ve vládě zasadíme o co nejlepší rozvoj naší metropole, zejména vyřešení nejpalčivějších problémů v dopravě dostavbou vnitřního i vnějšího okruhu, zajištěním dostatku míst ve školách a školkách, i dostatečné sítě péče o seniory. Chceme Prahu moderní, bezpečnou, s vysokým standardem života, kvalitními školami a fungující dopravou, která bude pulsujícím srdcem Evropy,“ říká Markéta Pekarová Adamová, která se dlouhodobě věnuje dobrovolnické práci s dětmi, zejména postiženými a sociálně znevýhodněnými.

Třetí místo na kandidátce patří poslanci Martinu Plíškovi. "Vím, že lidé mají často problém domoci se včas práva a spravedlnosti. Proto budu prosazovat zavedení závazných lhůt pro soudní rozhodnutí, zejména v oblasti občanského, obchodního a rodinného práva. Stejně tak je nutné zrušit zbytečné regulace, které ztěžují život lidem i firmám," říká o svých politických cílech Martin Plíšek, vzděláním právník. Na čtvrtém místě kandidátky je pražský zastupitel, vzděláním ekonom a zkušený manažer Václav Novotný. Následuje ho lékařka a poslankyně Gabriela Pecková.

Listina TOP 09 nabídla možnost kandidovat i členům dalších politických formací, s nimiž úzce strana spolupracuje. Proto je na šestém místě známá filmová dokumentaristka a vysokoškolská pedagožka Olga Sommerová z Liberálně ekologické strany a mezi kandidáty najdeme také třeba bývalého televizního zpravodaje, dnes podnikatele, Adama Komerse z Klubu angažovaných nestraníků.

Sedmé místo patří zastupiteli Prahy 6 Jakubu Hruškovi. Tento ekolog v Akademii věd ČR vede jeden z týmů výzkumu globální změny, studentům své poznatky předává jako docent Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Podílel se na vypracování několika zákonů, týkajících se životního prostředí.

"Pražská kandidátka nabízí voličům to nejlepší z TOP 09, jak známé osobnosti, tak lokální osobnosti z městských částí. A jsem rád, že na naší listině jsou zajímavé osobnosti z Liberálně ekologické strany, Klubu angažovaných nestraníků a Koruny České," říká kandidát číslo osm, předseda pražské TOP 09 a docent Vysoké školy ekonomické Martin Dlouhý. Následují ho pražský politik a podnikatel Jiří Vávra a chirurg Jiří Holubář.

Na generačně pestré kandidátce jsou i členové mládežnického TOP týmu Jan Kavalírek, který se v průběhu studia Vysoké školy ekonomické zaměřil na financování zdravotnictví, nebo předsedkyně regionální organizace TOP 09 Prahy 2 Jana Cagašová, která ve službách nizozemského ministerstva zahraničí pracuje v programu regionální podpory pro východní Evropu. Nejmladší generaci na poslední příčce kandidátky reprezentuje také Dominik Feri, který svou energii a odhodlání dosud prokazoval jako teplický radní.

Více informací o jednotlivých kandidátech nabízíme na www.top09.cz.

Volby do Poslanecké sněmovny se budou konat 20. a 21. října 2017. Program TOP 09 naleznete zde: https://www.top09.cz/proc-nas-volit/volebni-program/volebni-program-2017/
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist