https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kazdy-den-bez-aut-by-prispel-ke-snizeni-toxickych-latek-v-ovzdusi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Děti Země: Každý "den bez aut" by přispěl ke snížení toxických látek v ovzduší

20. září 2001 | Děti Země
Automobilová doprava se stala z hlediska emisí některých škodlivých látek do ovzduší v České republice dominantním zdrojem. Zatímco znečišťování ovzduší oxidy dusíku či oxidem uhelnatým z průmyslu se redukuje, vynahrazuje to rostoucí podíl automobilů na přepravě osob a nákladů v ČR. V Praze například mezi lety 1995 a 1997 měrné množství těchto látek vypuštěných do ovzduší automobilovou dopravou stagnovalo anebo mírně vzrostlo - u NOx ze 451 na 455 g/s, u CO ze 195 na 196 g/s. Ani průmysl však nezůstává bez viny - nové provozy často na sebe vážou zvýšení dopravní zátěže automobilovou dopravou. Například plánované rozšíření cementárny u Berouna počítalo s převážně automobilovou dopravou surovin a produktů.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist