https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kdu-csl-a-ikdp-vyhlasuji-soutez-pro-mlade-vize-cr-2050
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Institut pro křesťansko-demokratickou politiku: KDU-ČSL a IKDP vyhlašují soutěž pro mladé: Vize ČR 2050

Institut pro křesťansko-demokratickou politiku ve spolupráci s KDU-ČSL vyhlašuje soutěž pro mladé lidi do 30 let, jejíž absolutní vítěz může získat až 40.000 Kč. Téma je: Jak chcete, aby Česká republika vypadala v roce 2050? Uzávěrka prací je 16. dubna 2017.

„Pro KDU-ČSL je důležité, aby síla mladých byla slyšet. Koneckonců řada z nás prošla mládežnickými organizacemi. Náš návrat do křesel Poslanecké sněmovny byl i díky mladé síle, která nechtěla nechat křesťanskou demokracii v České republice zahynout. Došli jsme tak k závěru, že chceme s mladými lidmi spolupracovat v širším kontextu, čerpat od nich jejich energii a nápady a také jim naslouchat, jejich názor je pro nás důležitý, s mladými lidmi počítáme. Po praktickém dopadu generační obměny KDU-ČSL nechceme stranu zašpuntovat, ale být s mladými v kontaktu. Chceme, aby nám mladí lidé sdělili, jak má podle nich naše společnost vypadat po roce 2050,“ řekl Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL.

Soutěž má pět tematických oblastí: 1) Česko a svět (zahraniční politika), 2) Ekonomika a technologie, 3) Zemědělství a ekologie, 4) Sociální politika 5) Regionální rozvoj. Soutěžící mají volnou ruku, jakou formou své práce zpracují (písemně, video, zvuková stopa atd.). Posílat je mohou do 16. dubna. Zaslané práce bude hodnotit v každé tematické oblasti dvoučlenná porota. Tři nejlepší soutěžící ze všech oblastí dohromady budou odměněni: 1. místo 20.000 Kč, 2. místo 15.000 Kč, 3. místo 10.000 Kč. Zároveň bude otevřeno i internetové hlasování, jehož tři vítěze čekají stejně vysoké odměny. Pokud se stane vítězem internetového i odborného hlasování stejný člověk, získá celkem 40.000 Kč. Ocenění pro autory nejlepších prací budou předána 16. května. Na každého z šesti odměněných čeká zároveň výlet do Bruselu a návštěva evropských institucí.

„Aby se vize mohly naplnit, musejí být nejdřív vysloveny. Sázíme v tom na mladé lidi. Zajímají nás jejich názory. Chceme budovat zemi, ve které se jim jednou bude dobře žít,“ říká 1. místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Soutěž pořádaná Institutem pro křesťansko-demokratickou politiku (IKDP) ve spolupráci s KDU-ČSL vyvrcholí slavnostním předáním cen v květnu 2017. Více o soutěži na www.vizecr2050.cz.

Videoklip k soutěži: https://www.youtube.com/watch?v=JPXEXori35g&feature=youtu.be

Institut pro křesťansko-demokratickou politiku založila KDU-ČSL v roce 2015. Působit začal na jaře 2016. Charakterizuje ho slogan „Think-tank s kořeny. Think tank s vizí“. Více na www.ikdp.cz.
Anežka Fuchsová, tel: 732 610 774 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist