https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kdu-csl-chce-slyset-od-vlady-jake-kroky-chysta-v-boji-se-zmenou-klimatu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: KDU-ČSL chce slyšet od vlády, jaké kroky chystá v boji se změnou klimatu

24. září 2019 | KDU-ČSL
Autor: Denisa Morgensteinová, tel: 730 575 148
Předseda KDU-ČSL Marek Výborný uvedl na tiskové konferenci, že bude dnes žádat o zařazení pevného mimořádného bodu na schůzi Poslanecké sněmovny nazvaného „Informace vlády k investičnímu, energetickému a klimatickému balíčku" na středu 24. září na 18. hodinu. „Jde nám o to, aby nás ministr životního prostředí a ministr zemědělství informovali o krocích, které vláda připraví v boji se změnou klimatu. Některé věci jsme už připravili, mezi to patří náš návrh na ústavní ochranu vody a půdy,“ řekl šéf lidovců.

KDU-ČSL vnímá aktuální valné shromáždění OSN, které se problematice klimatu věnuje. Lidovci budou požadovat po vládě, aby informovala Poslaneckou sněmovnu o tom, jakými konkrétními akcemi a investicemi chce podpořit zemědělství a jak plánuje transformovat tuzemskou energetiku z uhlíkové na bezuhlíkovou. „Zítra předkládam Radě města Brna akční plání, jaké investice město potřebuje, aby došlo ke snížení množství emisí CO2,“ řekl první náměstek brněnské primátorky a místopředseda KDU-ČSL Petr Hladík s tím, že jsou připraveny konkrétní návrhy přes fotovoltaiku po využití bioplynu do městské hromadné dopravy až po spalování a ze štěpky vyrábění tepla a elektrické energie.

KDU-ČSL také odmítá navýšení poplatku za teplo pro lidi v bytových jednotkách, kde mají domácí kotelnu. „Týká se to více než 400 domácností a navýšení bude asi 1000 korun pro domácnost za rok, když se jim zdraží teplo," okomentoval předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek s tím, že byl aktivní a podal v této souvislosti pozměňovací návrh, jenž ruší tuto výjimku.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist