tiskove@kdu.cz "> KDU-ČSL představila svých šest kandidátů do senátních voleb 2024 - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kdu-csl-predstavila-svych-sest-kandidatu-do-senatnich-voleb-2024
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: KDU-ČSL představila svých šest kandidátů do senátních voleb 2024

19. června 2024 | KDU-ČSL
Autor: tiskove@kdu.cz, tel: 730 575 148
KDU-ČSL představilo šest kandidátů do senátních voleb, které se budou konat na podzim letošního roku. „Pro zářijové senátní volby nabízíme skvělý tým kandidátů, kdy dva naši úspěšní kandidáti obhajují své mandáty a další dva jsou velmi úspěšnými komunálními politiky. Za KDU-ČSL zabojují o senátní mandát i dvě dámy, které mají srdce na tom správném místě a naplňují naše lidovecké DNA, tedy ochotu pomáhat nebo pečovat o naše tradice a zvyky,“ prezentuje lidovecký tým kandidátů Josef Klement, předseda senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí.

Kandidáti do senátních voleb 2024 (v abecedním pořadí):

Stanislav Antoš (57 let), kandidát ve volebním obvodu č. 11, Domažlice
V roce 1990 byl kooptován do plenárního shromáždění MNV za OF. S malými přestávkami v průběhu 25 let pracuje v rámci samosprávy města Domažlice. Osm let byl místostarostou, od roku 2023 je starostou města Domažlice. Stanislav Antoš je vyučený spojař, později si dodělal střední ekonomickou školu a vystudoval politologii a mezinárodní vztahy na ZČU v Plzni. Deset let pracoval jako vedoucí redaktor Domažlického deníku, což mu spolu s komunální politikou dalo možnost poznat celý volební obvod.
V Senátu chce podpořit rozvoj svého příhraničního regionu, využít jeho potenciál v sousedství Bavorska. Tedy bojovat za propojení kvalitní silniční a železniční sítě. Stanislav Antoš chce bránit vylidňování venkova kvůli nedostatku lékařů a služeb, zároveň i brzdit přijímání zbytečných zákonů, které obtěžují každodenní život lidi.

Jiří Čunek (65 let) obhajující svůj senátní post ve volebním obvodu: č. 77, Vsetín
Jiří Čunek je velmi známý vsetínský starosta a senátor. V minulých volbách v roce 2018 vyhrál již v prvním kole a Vsetínsko reprezentuje v Senátu od roku 2006. Byl předsedou KDU-ČSL a v jeho politickém CV najdete pozice včetně ministra pro místní rozvoj nebo hejtmana Zlínského kraje.
V Senátu chce pokračovat v tématech, kterým se věnoval i v minulém období. Zejména zachování tradičního pojetí rodiny a podpory vzdělávání.

Marie Jílková (47 let), kandidátka ve volebním obvodu č. 59, Brno
Marie Jílková má zkušenosti z komunální politiky, kdy byla zastupitelkou a radní městské části Brno – střed. Kromě toho, že se naplno věnuje politice z pozice poslankyně PSP ČR za KDU-ČSL, je na plný úvazek i mámou, stejně tak i dcerou. Je tedy typickou představitelkou sendvičové generace, která pečuje jak o svoje děti, tak o své rodiče. Sny rodičů budou jejím hlavním tématem v kampani.
Cílem Marie Jílkové v Senátu bude hájit rodiče a řešit všechno, s čím se v životě potýkají. Ať jsou to rodiče, kteří potřebují dostupné služby pro děti, které by jim pomohly všechno stihnout, nebo rodiče, kteří se starají o svoje stárnoucí členy domácnosti a potřebují dostupné služby třeba jen proto, aby nabrali síly a měli čas i na sebe. Záleží jí na vlídném veřejném prostoru, aby si děti mohly bezpečně hrát, pohybovat se a nemusely u toho kličkovat mezi auty.

Patrik Kunčar (51 let) obhajující svůj senátní post ve volebním obvodu č. 80, Zlín
Patrik Kunčar je senátorem od roku 2014, kdy zvítězil v doplňovacích volbách do Senátu a v roce 2018 svůj mandát obhájil. Senátor Kunčar byl v letech 2010-2018 úspěšným starostou Uherského Brodu. V Senátu je Patrik Kunčar místopředsedou Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost a zasadil se o změnu zbraňové legislativy vzhledem k rizikovým držitelům zbraní a zavedení dobře vybavených prvosledových hlídek u Policie ČR. Rád by se i nadále věnoval rozvoji svého regionu, bezpečnosti ČR a nelegální migraci, která je v jeho příhraničním regionu palčivým tématem.

Hana Pospíšilíková (59 let), kandidátka ve volebním obvodu č.62, Prostějov a část okr. Přerov
Hana Pospíšilíková se více než 17 let věnuje folkloru jako předsedkyně Hanáckého folklorního spolku, který má přes 700 členů. Jejím cílem v Senátu bude udržování kulturního dědictví a tradic našich předků, což zahrnuje i podporu místních služeb a spolků, které tvoří srdce každé obce.

David Šimek (47 let), kandidát ve volebním obvodu č. 50, Svitavy
David Šimek, nestraník za KDU ČSL, je od roku 2010 starostou města Svitavy a je třetím starostou Svitav, který zabojuje o post senátora za obvod Svitavy. Od roku 2012 je zastupitelem Pardubického kraje a od roku 2021 je poslancem Poslanecké sněmovny PČR. David Šimek je vystudovaný učitel, který by rád své zkušenosti ze všech úrovní politiky uplatnil ve svém regionu, a pomáhal starostům menších obcí.

„Jdeme do senátních voleb s obhajobou dvou senátních mandátů. Věřím nejenom v obhajobu u našich dvou stávajících senátorů Čunka a Kunčara, ale i v zisk minimálně dalšího mandátu. Naši kandidáti jsou spojení se svým obvodem, mají svá srdce i kořeny v místě, kde kandidují a budou to kvalitní členové horní komory Parlamentu, kteří naplní duch i literu Senátu,“ komentuje očekávaní výsledků senátních zářiových voleb Marian Jurečka, předseda KDU-ČSL.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist