Lucie Ješátková "> KDU-ČSL se postavila za Petra Hladíka. Jeho nominace na post ministra životního prostředí trvá - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kdu-csl-se-postavila-za-petra-hladika.jeho-nominace-na-post-ministra-zivotniho-prostredi-trva
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: KDU-ČSL se postavila za Petra Hladíka. Jeho nominace na post ministra životního prostředí trvá

20. října 2022 | KDU-ČSL
Autor: Lucie Ješátková, tel: 730 575 148
Celostátní výbor KDU-ČSL na dnešním jednání neshledal důvod ke změně nominace Petra Hladíka na post ministra životního prostředí. Dále uložil předsedovi Marianovi Jurečkovi obrátit se na předsedu vlády, aby požádal prezidenta republiky o možnost pověřit Mariana Jurečku dočasným řízením ministerstva životního prostředí do doby, než bude jmenován nový ministr.

Lidovci považují Petra Hladíka za kompetentního a čestného člověka. Není možné z politického a veřejného života odstranit člověka jen proto, že byl předvolán k podání vysvětlení na policii.

„O celém postupu jsem dnes informoval také pana premiéra Petra Fialu. Petr Hladík má pro post ministra životního prostředí ten nejlepší životopis. Je to zkušený manažer a jako politik se touto tématikou zabývá již mnoho let. Na resort by přinesl dynamiku a odbornost, kterou i vzhledem k současné mezinárodní situaci vyžaduje. Jsem proto připraven vedení MŽP převzít, do doby než bude jmenován nový ministr,” řekl předseda strany Marian Jurečka. „Petr Hladík má důvěru nejen Předsednictva KDU-ČSL, ale i širšího vedení,” dodal Jurečka.

Petr Hladík dnes informoval Celostátní výbor KDU-ČSL o situaci týkající se brněnské kauzy privatizace bytů. „Nejsem z ničeho obviněn. Policie mě pouze vyzvala k podání vysvětlení, což jsem bez váhání akceptoval. Zodpověděl jsem všechny otázky a jsem připraven dále plně spolupracovat,” vysvětlil místopředseda KDU-ČSL Petr Hladík. Celostátní výbor KDU-ČSL Petra Hladíka na funkci ministra životního prostředí nominoval 3. října. Stávající ministryně Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) se rozhodla odstoupit ze zdravotních důvodů. Čeká ji zdravotní zákrok s několikaměsíční rekonvalescencí.

Petr Hladík pomáhal připravovat program koalice SPOLU pro oblast životního prostředí, tuto agendu měl na starosti i jako předseda komise pro životní prostředí KDU-ČSL. Je spoluautorem této kapitoly i v programovém prohlášení vlády. Tématem se dlouhodobě zabýval na komunální úrovni brněnského magistrátu z pozice prvního náměstka. Podporoval osazování střech fotovoltaickými panely či energetické využití odpadu, kladl také důraz na více zeleně ve městě.
Lucie Ješátková, tel: 730 575 148
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist