https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kdysi-byla-kralovnou-ceskych-lesu-dnes-se-ji-snazime-zachranit
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Toulcův dvůr: Kdysi byla královnou českých lesů, dnes se ji snažíme zachránit

13. prosince 2016 | Toulcův dvůr
Autor: Zuzana Hanušová
Jedle bělokorá, kdysi královna českých lesů a oblíbený vánoční stromeček, v posledních 150 letech mizí z Česka i z celé střední Evropy. Proto je nutné začít ji pomalu do lesů vracet. Jednou z možností, jak toto učinit, je i akce Adoptuj jedličku, která probíhá ve středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr v pražské Hostivaři.

Tam si na Infocentru můžete tuto jedličku adoptovat, zakoupit za symbolickou cenu, strávit s ní krásné svátky a následně s pracovníky tohoto ekologického střediska vysadit na předem domluveném místě. „Jedná se o první akci tohoto typu, jež na Toulcově dvoře pořádáme. Její poslání se nám však velmi líbí, takže věříme, že ji budeme opakovat každým rokem,“ dodává Lenka Skoupá, předsedkyně Toulcova dvora.
Zuzana Hanušová tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist