https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kdyz-na-svestky-tak-do-svestkovny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Hořice: Když na švestky, tak do Švestkovny!

13. května 2021 | Město Hořice
Postupná revitalizace zeleně ve Švestkové ulici pokračuje po loňských terénních úpravách i letos. A začalo se zde také s výsadbu raných i pozdních švestek. Do budoucna se počítá s další výsadbou, což jistě ocení všichni milovníci tohoto ovoce!

Tento týden se začalo s výsadbou 15 ks raných i pozdních švestek, na podzim se pak počítá s dalším pokračováním výsadby. Oživení doposud nevyužitého prostoru, který je městským majetkem, vrátí Švestkovně původní, tradiční funkci. Revitalizace Švestkovny probíhá na podnět města Hořice, výsadbu a celkovou rekultivaci prostoru provádí TS Hořice, s.r.o.

Projekt v uvedeném prostoru počítá se vznikem aleje o třech úrovních, která bude propojena stezkou pro pěší.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist