https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/klub-stan-dozorci-rada-statniho-zemedelskeho-intervencniho-fondu-selhala-chceme-vysvetleni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Senát Parlamentu ČR: Klub STAN: Dozorčí rada Státního zemědělského intervenčního fondu selhala, chceme vysvětlení

3. června 2019 | Senát Parlamentu ČR
Autor: Eva Davidová
Jsme znepokojeni informací, že Státní zemědělský intervenční fond proplácel a proplácí firmě Agrofert dál zemědělské dotace, přestože je Evropská komise pozastavila až do vyřešení podezření, že český premiér je ve střetu zájmů. Tyto dotace tak nyní jdou z kapes českých daňových poplatníků.

Jsme přesvědčeni, že dozorčí rada SZIF selhala. Senát Parlamentu ČR jako horní komora českého parlamentu je ale zodpovědný pouze za jediného člena této rady - volí a odvolává jejího místopředsedu.

Senátorský klub Starostové a nezávislí proto navrhne na plénu 12.6., aby se místopředseda SZIF volený Senátem k této problematice vyjádřil.

"Politici zvolení do Dozorčí rady SZIF naprosto selhali. Andrej Babiš a zřejmě i ministr zemědělství M. Toman nastavovali a tím i ovlivňovali dotační programy a vlastní podmínky získávání dotací. To budeme jako stát jen těžko vydýchávat," komentuje místopředseda Senátu za Starosty a nezávislé Jan Horník.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist