Lukáš Henzl "> Koalice ČSSD a hnutí Budoucnost vyšle do volebního souboje o žižkovskou radnici Tomáše Petříčka - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/koalice-cssd-a-hnuti-budoucnost-vysle-do-volebniho-souboje-o-zizkovskou-radnici-tomase-petricka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ČSSD: Koalice ČSSD a hnutí Budoucnost vyšle do volebního souboje o žižkovskou radnici Tomáše Petříčka

1. června 2022 | ČSSD
Autor: Lukáš Henzl
Nově vzniklá koalice ČSSD a hnutí Budoucnost s názvem “Praha 3 pro všechny” dnes zahájila na žižkovském nákladovém nádraží volební kampaň. Hlavním cílem koalice je pomoci obyvatelům městské části s dopady ekonomické krize a růstem cen a životních nákladů, ale také bránit Žižkov, Jarov a Vinohrady před agresivním přístupem developerů. “Chceme takovou čtvrť, v níž se bude dobře žít všem,” říká lídr koalice Tomáš Petříček (ČSSD).

Koalice “Praha 3 pro všechny”, kterou před nadcházejícími komunálními volbami na Praze 3 vytvořila ČSSD společně s hnutím Budoucnost, hodlá usilovat o podporu především levicově smýšlejících voličů, kteří po loňských sněmovních volbách ztratili politické zastoupení ve sněmovně. Svoji předvolební kampaň dnes koalice symbolicky zahájila na žižkovském nákladovém nádraží.

“Když se bavím s voliči na ulici, nejčastěji slýchám jejich obavy z růstu cen a životních nákladů a strach z nejisté budoucnosti,” říká Tomáš Petříček (ČSSD), kterého volební koalice vyšle do voleb jako kandidáta na žižkovského starostu. “Chtěl bych po třiceti letech ukončit nadvládu pravice na žižkovské radnici a místo líbivého PR, kterým je zdejší politická reprezentace proslulá, prosadit skutečné změny, zejména pak vytvoření robustní sociální sítě, která v nadcházejících těžkých letech podá pomocnou ruku těm, kteří se dostanou do nesnází,” dodává. Součástí takové sítě by měl být mimo jiné systém komunitní energetiky, který by umožnil zlevnit koncovou cenu energií pro domácnosti.

Dvojkou koaliční kandidátní listiny je Petra Jelínková, spolupředsedkyně hnutí Budoucnost. “Naši městskou část čeká obří výstavba na zdejším nákladovém nádraží. Hrozí, že kombinace drahých bytů a nedostupného nájemného spolu s růstem životních nákladů zcela vytlačí střední třídu z naší městské části. Cílem radnice by mělo být naopak udržet naší čtvrť jako domov pro všechny skupiny obyvatel, ne jen pro bohaté a spekulanty s předraženými byty,” vysvětluje Jelínková, která se chce v žižkovském zastupitelstvu postavit proti agresivnímu přístupu developerů a bránit tomu, aby výstavba nepříznivě dopadala na obyvatele městské části. Jednou z jejích priorit vedle dostupného bydlení a veřejných služeb je proto i ochrana obyvatel Jarova před hlukem a emisemi z plánované výstavby takzvané Jarovské spojky.

Volby do Zastupitelstva městské části Praha 3 se konají ve dnech 23. a 24. září 2022.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist