https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/koalice-kyvla-na-projednavani-okruhu-a-metra-d.konecne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS Praha: Koalice kývla na projednávání okruhu a metra D. Konečně

21. března 2019 | ODS Praha
Občanští demokraté oceňují, že se koalice konečně bude věnovat dostavbě Pražského okruhu a výstavbě metra D. ODS bude trvat na navýšení prostředků na podporu sportu pro Pražany a navrhne vyvěšení izraelské vlajky na Mezinárodní den památky obětí holocaustu.

„Po téměř půlročním tlaku na koaliční zastupitele jsme se konečně dočkali zařazení bodů k dostavbě Pražského okruhu a metra D na jednání pražského zastupitelstva. Jsem ráda, že koalice vyslyšela naše volání a snad pochopila, že tyto dvě klíčové dopravní stavby nesnesou další odklad. Z naší strany může koalice v těchto dvou bodech rozhodně očekávat konstruktivní jednání. Cílem nás všech by mělo být co nejrychlejší zahájení plánovaných geologických průzkumů,“ uvedla předsedkyně zastupitelského klubu ODS Alexandra Udženija.

„V rozpočtu na rok 2019 došlo k neočekávanému snížení finančních prostředků na podporu sportu o celkových 182 milionů korun. Důsledkem budou problémy s dokončením projektů na zkvalitnění pražské sportovní infrastruktury. Snížení podpory negativně ovlivní nejen pořadatele tradičních sportovních akcí, ale především financování sportu pro děti a mládež. Proto bude ODS trvat na navýšení prostředků na podporu sportu na úroveň předchozích let,“ řekl zastupitel Petr Fifka.

„S politováním jsme zjistili, že koalice zapomněla v rámci připomínání významných dějinných výročí na židovský národ. Ten v historii Prahy sehrál nezastupitelnou roli. Bohužel si v historii prošel také velice tragickými obdobími. Na výraz toho, že jsme si vědomi těchto historických skutečností, a také role židovského národa v historii hlavního města Prahy, navrhujeme vyvěšení izraelské vlajky na 27. ledna, tedy na den, který je Mezinárodním dnem památky obětí holocaustu,“ uvedl předseda pražské ODS Tomáš Portlík.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist