https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/koalicnim-lidrem-bude-bartos.kandidatku-povede-v-usteckem-kraji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana a STAN: Koaličním lídrem bude Bartoš. Kandidátku povede v Ústeckém kraji

Piráti a STAN v uplynulém týdnu pokročili v jednání o obsazení kandidátních listin. Nyní o složení kandidátek obě strany jednají s členy svých krajských organizací. Z dosavadních jednání vyplynulo, že celostátním lídrem bude předseda Pirátů Ivan Bartoš, který zároveň bude i lídrem kandidátky v Ústeckém kraji. Předseda STAN Vít Rakušan bude vést krajskou kandidátku ve Středočeském kraji.

„Uplynulý týden se vedl ve znamení jednání o obsazení kandidátních listin. Nyní o kandidátkách jednáme s členy našich krajských organizací. Jsem velice rád, že pokud bude koaliční smlouva stvrzena, budu jako celostátní lídr vést kandidátku v Ústeckém kraji. Právě zde se totiž zrcadlí problémy celé republiky, jako jsou vysoké počty exekucí, sociální problémy, devastace krajiny či třeba korupce. A právě tyto problémy obě strany řeší i na celostátní úrovni,” uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan chce usilovat o pozici lídra ve Středočeském kraji, který připadne hnutí STAN.

„Není překvapením, že jsem se rozhodl usilovat o lídra ve Středočeském kraji. Narodil jsem se zde a jsem hrdým Kolíňákem. Lidé ve Středočeském kraji mě i výsledky mé práce znají, a proto považuji za rozumné, že jsme se na tomto v rámci koaličního vyjednávání shodli. Vyjednávání o lídrech dalších krajů i poměru volitelných míst na kandidátky bude předmětem následujících dní. Našim cílem je dosáhnout kompromisu, který bude přijatelný pro členské základny obou uskupení, a proto chceme mít s našimi kraji vše důkladně prodiskutované, než vznikne návrh koaliční smlouvy. Máme dohodu, že pokud půjdeme do voleb společně, tak budeme jako partneři vyjednávat i o vstupu do vlády či v případě nutnosti i do opozice, “ doplnil předseda STAN Vít Rakušan.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist