https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kobyla-nad-vidnavkou-zavadi-nove-technologie-v-odpadovem-hospodarstvi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

meneodpadu: Kobylá nad Vidnavkou zavádí nové technologie v odpadovém hospodářství

28. ledna 2019 | meneodpadu
Autor: Filip Poštulka, tel: 724104295
Obec Kobylá nad Vidnavkou zavede zásadní novinku v odpadovém hospodářství. Je jí moderní systém evidence odpadů. Ten obci přinese výrazné úspory v odpadovém hospodářství.

Evidenční systém výrazně zvýší vytříděnost odpadů v obci a díky němu bude nakládání s odpady mnohem efektivnější. „Systém dokáže sledovat množství vytříděného odpadu v jednotlivých domácnostech za jednotlivé komodity,“ vysvětluje starostka obce Zuzana Jochmannová a doplňuje: „velmi nás těší, že se do nového systému třídění odpadu zapojily téměř všechny domácnosti v obci. Nejenže pomůžou šetřit přírodu, ale přispějí i k odpovědné likvidaci odpadu.“

V Kobylé nad Vidnavkou jde konkrétně o evidenční systém ECONIT. Jeho hardwarová část představuje nástroj na sběr dat – tedy čtečku, která načítá kódy, a ta softwarová zase pracuje s daty. Systém je přizpůsobený přesně potřebám obce. „Kromě úspor a přehledu nad odpady, zjednoduší evidenční systém administrativu spojenou s odpadovým hospodářstvím. Podstatné je, že obci vyřeší i vše, co souvisí se zpřísněním legislativy od roku 2024, vysvětluje Robin Dufek – country manager společnosti JRK Česká republika, která v Kobylé nad Vidnavkou ECONIT zavede.

O společnosti JRK Česká republika:
Firma nabízí nápaditá řešení, jak u nás zlepšit nakládání s odpady. Má tři poslání: 1. snížení množství směsného komunálního odpadu, 2. předcházení jeho vzniku, 3. zvýšení míry třídění. Aby toho dosáhla, tak nabízí chytrý systém evidence odpadů ECONIT.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist