https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/komentar-dany-balcarove-k-hlasovani-o-pozmenovacim-navrhu-k-zakonu-o-vodach
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Pirátská strana: Komentář Dany Balcarové k hlasování o pozměňovacím návrhu k zákonu o vodách

11. dubna 2018 | Pirátská strana
Kvalita životního prostředí se přímo dotýká každého občana České republiky. Proto je účast veřejnosti v rozhodování o svém okolí pro Piráty klíčových principem. Navrhla jsem tedy pozměňovací návrh k novele zákona o vodách, který měl vrátit právo občanů účastnit se stavebních řízení o vodních dílech.

Podle statistik probíhá 95 % všech stavebních řízení bez odvolání některého z účastníků. U zbylých 5 % dojde k odvolání některé ze stran, ať už jsou to spolky, investor nebo jednotliví občané. V rámci těchto odvolání daly úřady za pravdu v 63 % případů. To dokládá, že slovo veřejnosti má váhu a zároveň není zneužíváno ke zdržování výstavby nebo obstrukcím. Můj pozměňovací návrh na dnešním jednání Sněmovny bohužel neprošel. Zaráží mě, že můj návrh smetla ze stolu i SPD, která neustále mluví o přímé demokracii a o tom, jak je třeba dát více rozhodovacích pravomocí občanům. Jejich reálné kroky ale svědčí o pravém opaku. Dnešním hlasováním poslanci zakonzervují stav, který nahrává velkým firmám a developerům a doslova kašle na obyčejné lidi, zejména na venkově.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist