https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/komentar-dany-balcarove-silna-pravidla-pro-ochranu-prirody-ustavni-soud-rusit-nebude
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Pirátská strana: Komentář Dany Balcarové: Silná pravidla pro ochranu přírody Ústavní soud rušit nebude

3. října 2018 | Pirátská strana
Vítám včerejší rozhodnutí Ústavního soudu, který zamítl stížnost skupiny senátorů vedených Tomášem Jirsou (ODS) k novele zákona o národních parcích. Novela upravuje postavení všech národních parků a zavádí jasnější pravidla na ochranu přírody, přičemž větší prostor byl dán rozvoji divoké přírody. To se nelíbilo skupině senátorů, kteří před ochranou přírody upřednostňují zájmy byznysu a novela podle nich porušovala vlastnická práva zaručená ústavou.

Ústavní soud nicméně došel k závěru, že legislativní proces proběhl v pořádku, a že zákon nijak nezasahuje do vlastnických práv vymezených ústavou. Na sněmovním návrhu se podílely stovky odborníků, zatímco senátní návrh byl odbornou veřejností silně kritizován. Ocenila bych, kdyby do budoucna představitelé (nejen) ODS více respektovali názory odborníků a neuchylovali se k ideologické předpojatosti, kterou paradoxně vyčítají ochráncům přírody.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist