Aleš Miklík "> Komentář Hnutí DUHA k Národnímu plánu obnovy - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/komentar-hnuti-duha-k-narodnimu-planu-obnovy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí DUHA: Komentář Hnutí DUHA k Národnímu plánu obnovy

19. července 2021 | Hnutí DUHA
Autor: Aleš Miklík, tel: 604 131 131
Komentář Anny Kárníkové, ředitelky Hnutí DUHA, k dnes Evropskou komisí schválenému Národnímu plánu obnovy:

"Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen dnes v Praze potvrdila finální verzi Národního plánu obnovy, který vláda chystala od srpna minulého roku. Český plán nicméně Evropská rada schválí až v září, červencový termín, v jehož rámci proběhne schválení zhruba poloviny plánů, česká vláda nestihla. Do poslední chvíle se jednalo zejména o adaptačních opatřeních v oblasti vody či lesů, u kterých EK požadovala dlouhodobě výrazné úpravy (např. garance, že protipovodňová opatření budou přírodě blízká či podmínky pro přírodě blízké hospodaření v lesích). Řada požadavků komise, které byly často v souladu s odborným názorem českých expertů a expertek, byla do NPO zapracována, posíleny byly také investice do revitalizace krajiny a posílení retence vody v ní v gesci Ministerstva životního prostředí. O skutečném dopadu NPO na stav krajiny rozhodne ale až realizace konkrétních projektů, jejichž rizika budou nevládní organizace dále monitorovat."


Kontakty:
Anna Kárníková, ředitelka Hnutí DUHA, 773 768 769, anna.karnikova@hnutiduha.cz
Aleš Miklík, tel: 604 131 131

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist