https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/komentar-ministra-brabce-k-podpisu-dohody-s-trineckymi-zelezarnami-a-s
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Komentář ministra Brabce k podpisu dohody s Třineckými železárnami, a. s.

24. dubna 2018 | MŽP ČR
Autor: Petra Roubíčková, tel: 267 126 396, 739 242 382
Ministr životního prostředí Richard Brabec právě podepsal v Ostravě dobrovolnou dohodu s Třineckými železárnami, a. s., jejímž obsahem jsou dobrovolné závazky ze strany podniku směrem ke zlepšování kvality ovzduší v Moravskoslezském kraji. K dohodě se svým podpisem i závazky připojil i Moravskoslezský kraj. Text dohody najdete v příloze, komentář ministra Brabce k podpisu pak níže.

"Ministerstvu se dobrovolné dohody s velkými průmyslovými podniky osvědčily. Všechny aktivity ve prospěch zlepšení ovzduší, které jsou nad zákonný rámec, mají velkou hodnotu. Severní Morava a Slezsko se každý den musí vypořádávat s dopady těžkého průmyslu, dopravy, škodlivin z Polska a lokálních topenišť na kvalitu ovzduší. Třinecké železárny již dnes plní emisní limity i požadavky na nejlepší dostupné technologie vycházející z evropské legislativy. Ale jsou různé druhy emisí i způsobů šíření prachu, které limity omezit nejde. Proto je důležitým závazkem v dohodě ze strany Třineckých železáren především snižování fugitivních emisí a omezování víření prachu uvnitř a v okolí areálu železáren. Emise sníží i další naplánované odprášení nebo pravidelné údržby a čištění koksárenských baterií. Bariérou pro znečištění pak bude výsadba zeleně nejenom v areálu železáren, ale i v okolí Třince. Vítám, že k dohodě se se svými závazky připojuje i kraj. I jeho aktivita v oblasti zlepšování kvality ovzduší je nebývalá a já doufám, že se nám společně podaří přesvědčit velké ostravské znečišťovatele, aby se i oni staly společensky zodpovědnými vůči regionu, ve kterém působí. O dalších dobrovolných dohodách, které přinesou další snižování emisí, s krajem i s dalšími podniky aktuálně jednáme," uzavírá ministr životního prostředí Richard Brabec.
Petra Roubíčková, tel: 267 126 396, 739 242 382 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist